VŠE opět nejlepší business školou ve východní Evropě

2. 12. 2021 | | Zprávy ze školy Budova, VŠE, Žižkov, škola (1)

Vysoká škola ekonomická (VŠE) obhájila první místo v žebříčku francouzské agentury Eduniversal nejlepší business školy ve střední a východní Evropě. Již od roku 2008 se umisťuje na předních příčkách.

Proces celého sestavování žebříčku v daném regionu začíná výběrem 1000 nejlepších business škol, kterým se následně přidávají tzv. Palmes of exellence (palmové listy) od jedné do pěti. Počet listů je přiřazen podle řady kritérií, mezi která patří například míra internacionalizace, kvalita a hodnocení oborů nebo akademická a profesionální spolupráce. „Každý rok s napětím očekávám, zda nás kolegové z ostatních zemí zařadí mezi TOP 3, a pokud obsadíme první místo, máme z toho radost,“ vyjádřila se k úspěchu rektorka VŠE Hana Machková.

Škola se pokaždé dostala mezi 100 škol, které byly ohodnoceny pěti palmovými listy a od roku 2008 se pravidelně umisťuje mezi TOP 3 ve středoevropském a východoevropském regionu. „Z hlediska PR a marketingu VŠE jsou tyto úspěchy velmi účinným nástrojem,“ chválí si rektorka Machková, ocenění totiž pomáhají budoucím vysokoškolským studentům v rozhodnutí, kterou školu si vybrat. „Na mezinárodním trhu vzdělávání působí desetitisíce business škol a zájemci o studium potřebují mít jistotu, že se jejich investice do vzdělání správně zhodnotí. Pokud chtějí studovat v regionu střední a východní Evropy, tak pro ně může být toto hodnocení vodítkem,“ řekla o Eduniversal rektorka.

Vyhlašování výsledků se konalo i tento rok v online formě a předávání ceny nebude tak slavnostní jako v minulých letech, kdy se ceny předávaly například v Dubrovníku nebo v Dubaji. „Cenu obdržíme poštou a já ji dám do vitríny v rektorské místnosti. Když přijímám zahraniční návštěvy a hovořím o úspěších VŠE v oblasti internacionalizace, tak jim všechny nablýskané ceny, kde je napsáno Best Business School in Eastern Europe ukážu, beru si ji také do studia, když předtáčíme online Dny otevřených dveří a snažíme se přesvědčit zájemce, že právě VŠE je krok správným směrem,“ říká o ceně rektorka Machková.

Eduniversal funguje ve 154 zemích světa, kde se specializuje na hodnocení vyššího vzdělání. Dává si za cíl poskytnout studentům přehled v celosvětové nabídce business škol a každoročně sestavuje žebříček 1000 nejlepších business škol a nejlepší magisterské a MBA programy. I v druhém hodnocení programů byla VŠE v roce 2018 úspěšná. Eduniversal také jako jediná agentura školy porovnává v rámci regionů: Afrika, Severní Amerika, Latinská Amerika, Střední Asie, Eurasie a Blízký východ, Východní Evropa, Západní Evropa, Oceánie a Východní Asie.

Foto: Vysoká škola ekonomická

Mohlo by vás zajímat: