VŠE se stala nejlepší ekonomickou univerzitou východní Evropy

23. 10. 2018 | | Zprávy ze školy Eduniversal

Vysoká škola ekonomická v Praze získala ve čtvrtek titul nejlepší ekonomické univerzity východoevropského regionu. Obhájila tak své loňské prvenství v konkureci univerzit z dalších 21 zemí. V žebříčku Eduniversal se VŠE zařadila mezi nejlepší univerzity světa. Celosvětově nejlepší ekonomickou univerzitou byla pro rok 2018 vyhlášena MIT Sloan School of Business ze státu Massachusetts v USA.

„Jsem velmi ráda, že se v hodnocení EDUNIVERSAL ranking VŠE umísťuje pravidelně na prvním nebo druhém místě již jedenáctým rokem. Letos jsme se umístili na prvním místě, a pokud se podíváme, jak výborné školy se umístily za námi, svědčí to o tom, že značka VŠE je v mezinárodním prostředí ceněná. Na rozdíl od jiných žebříčků je toto hodnocení do značné míry závislé na názoru rektorů a děkanů, kteří se účastní hlasování. V tomto případě se VŠE vrací její investice do internacionalizace, která je dlouhodobou prioritou školy,“ komentuje výsledek rektorka Hana Machková.

V žebříčku Eduniversal se VŠE pravidelně umisťuje již od roku 2009. Meziročně si v hodnocení polepšila o téměř 20 %, a to z loňských 341 % na 401 %. Letošní cenu v Dubrovníku převzal Petr Musílek, prorektor pro vědu a výzkum.

Na druhém místě východoevropského regionu se společeně umístily tři univerzity: Graduate School of Management – St. Petersburg University, Corvinus University of Budapest – Corvinus Business School a University of Ljubljana – Faculty of Economics. O třetí místo se současně dělí daší dvě univerzity: University of Warsaw Faculty of Management a Zagreb School of Economics And Management. Kompletní výsledky letošního žebříčku naleznete zde.

„Od roku 2008 oceňuje Eduniversal každoročně tisíc ekonomických vysokých škol ze 154 zemí světa, přičemž za každou oblast se vždy vyhlašují první tři pozice. Prvním krokem v sestavování každoročního žebříčku je výběr 1 000 nejlepších vysokých škol, které provádí jedenáctičlenná mezinárodní vědecká komise (The International Scientific Committee, ISC). Tyto školy jsou následně v každé zemi klasifikovány tzv. Palmes of Excellence na základě řady kritérií, kterými je měřena míra jejich internacionalizace, reputace a známost školy v příslušném regionu, ale i kvalita. Třetím neméně důležitým krokem je volba rektorů a děkanů vybraných 1 000 vysokých škol. Při své volbě děkani a rektoři odpovídají na otázku: „Kterou školu byste doporučili svým studentům, pokud by chtěli studovat v dané zemi?,“ vysvětluje způsob hodnocení univerzit PR oddělení VŠE.

foto: PR oddělení Vysoké školy ekonomické v Praze

Mohlo by vás zajímat: