VŠE vytvořila dvaceti gólovým vítězstvím rekord futsalové ligy. Postup do play-off je pořád ve hře

29. 10. 2021 | | Sport Futsal tým reprezentace VŠE

Vysoká škola ekonomická (VŠE) odehrála v úterý 19. října rekordní zápas nově vzniklé Univerzitní lize futsalu. V zápasu proti Vysoké škole zdravotní (VŠZ), se kterou se utkala v rámci pražské skupiny, vyhrála se skóre 20:5. Umístila se tak na druhém místě tabulky, hned za Univerzitou Karlovou (UK). Poslední zápas skupiny ji čeká již v úterý 2. listopadu proti Českému vysokému učení technickému (ČVUT).

Historicky první zápas Univerzitní futsalové ligy se odehrál v Praze v sportovní hale ČVUT „Pod Juliskou“. Síly na něm změřili hráči VŠE se soupeři z UK. Ačkoli hráči ekonomky získali zprvu vedení 3:1, ke konci prvního poločasu se hráčům Karlovky podařilo vyrovnat a v posledních minutách druhého poločasu střelit poslední gól zápasu. UK tak odešla ze zápasu s těsným vítězstvím 4:3 a ziskem tří bodů.

Druhý zápas, který tým VŠE odehrál, se však již naklonil v jeho prospěch. Podařilo se mu zvítězit nad reprezentanty VŠZ s neuvěřitelným patnácti gólovým náskokem. Se třemi body tak VŠE obsadila druhé místo skupinové tabulky. Na jejím čele stojí UK, jež vede po třech vítězných zápasech s devíti bodovým ziskem. 

Pro portál Fotbalové asociace České republiky FOTBAL.CZ komentoval rekordní vítězství kapitán týmu VŠE Antonín Valášek. „Tolik gólů nikdo z nás nedal ani nepamatujeme. Mrzí nás, že jsme jich pár dostali, musíme to do příště zlepšit, abychom se mohli porvat o postup do play-off. Trochu jsme si nahnali skóre, tak doufám, že to dopadne,“ vyjádřil se Valášek.

O postupu do čtvrtfinále rozhodne celkové skóre

Třetí místo tabulky zaujalo ČVUT, které ačkoli v prvním kole zvítězilo nad VŠZ s skóre 7:1, ve druhém kole podlehlo reprezentantům UK v poměru 2:1. VŠZ, jež zatím nevyhrála ani jediný zápas, obsadila poslední čtvrté místo skupiny.

Druhý zápas posledního třetího kola základní pražské skupiny se odehraje v úterý 2. listopadu v 21:00 v již spomínané sportovní hale ČVUT Pod Juliskou. Reprezentanti VŠE v něm nastoupí proti domácímu týmu z ČVUT. V prvním zápase posledního kola skupiny, který se odehrál v úterý 26. října mezi UK a VŠZ, zvítězila Karlovka se skóre 13:4 a zajistila si tak postup do play-off. 

Probojovat se do čtvrtfinále je však možné taky z druhého místa v tabulce, o postupu rozhodne celkové závěrečné skóre pěti základních skupin. 

Ve čtvrtfinále se proti sobě utká celkem osm týmů z pěti základních skupin, pět vítězů a tři nejlepší týmy z druhých míst. Skupiny jsou tvořeny na regionálním principu, kromě Prahy se jedná o skupiny Morava jih, Morava sever, Čechy východ a Čechy západ. Na Moravě zatím vedou v skupinách Masarykova a Ostravská univerzita, v Čechách dominují Západočeská univerzita a Univerzita Jana Evangelisty Purkyně. 

Foto: Facebook Fotbalová a futsalová reprezentace VŠE v Praze

Mohlo by vás zajímat: