Výběr šlechty na Majáles či nejstarší karneval v ČR. Týdenní přehled akcí

25. 2. 2018 | | Studentský život, Zprávy ze školy career days

Třetí týden semestru nás Karel Červený poučí o Síle slov a v Městské knihovně si budeme moci vyzkoušet, jak zjistit něco o nás samých z našeho rukopisu. Proběhne také výběr krále a královny Vysoké školy ekonomické (VŠE) na Pražský Majáles nebo nejstarší a největší karneval v ČR, KaCheKRan. Tento týden také končí možnost podání přihlášky na výměnný pobyt. Poslechnout si můžete i odborníky na téma Umělá inteligence během konference New Media Inspiration.

Pondělí 26. února

Cesta úspěšných zve na přednášku Karla Červeného na téma Síla slov. Zaregistrujte se a přijďte v 19:30 do posluchárny NB C.

Městská knihovna v Praze si pro vás připravila kurz s názvem Písmo mluví. Tím, co můžete zjistit z rukopisu o svém temperamentu vás provede grafoložka Blanka Pevná. Lekce se uskuteční v Dílně Ústřední knihovny od 17:30. Vstup je zdarma.

Úterý 27. února

Pokud chcete strávit semestr v zahraničí, do 23:59 musíte v InSISu podat elektronickou přihlášku na výměnný pobyt. K přihlášce je ještě potřeba přidat motivační dopis a životopis v jazyce, ve kterém chcete studovat a 8. března napsat jazykový test. Výsledky výběrového řízení se vyhlašují 14. března.

Chystáte se na Majáles? V New Misch Masch music klubu se koná Královská party organizovaná Nation2Nation, během které proběhne výběr krále a královny VŠE na Majáles. Začíná se ve 21:00 a studenti za vstup zaplatí 50 korun.

Středa 28. února

Wikiklub Praha vás zve na společné editování Wikipedie. Ať už jste začátečník nebo pokročilý, partu nadšenců najdete od 17 hodin v počítačové učebně Ústřední knihovny.

V Domu čtení v Ruské ulici můžete diskutovat na téma „Co se stalo s českou společností v posledních měsících, letech?“ Hosty budou například akademikové z FF UK nebo jeden z organizátorů protestních akcí na konci 80. let. Diskuze začíná v 18 hodin.

Čtvrtek 1. března

Vysoká škola chemicko-technologická pořádá tradiční KaCheKRan, nejstarší karneval v ČR. Pořiďte si převlek ve stylu bájí, mýtů a pověstí a přijďte si užít večer do Kongresového centra Praha. Karneval chemiků končící k ránu, jak zní oficiální název, startuje v 19 hodin. Vstupenku si můžete koupit online na zde.

Přemýšlíte, kam po škole dál? Běžte omrknout dvoudenní festival Career DAYS. Mimo jiné si budete moct zkusit assessment centrum nebo zkonzultovat svůj životopis. Akce se koná v Hotelu Don Giovanni. Vstupné je 250 korun.

Sobota 3. března

Zavítejte na sedmý ročník jednodenní konference New Media Inspiration na Fakultě stavební Vysokého učení technického. Tentokrát se zaměří na Umělou inteligenci. Vystoupí odborníci z řad akademiků i komerční sféry. Konference začíná v 9 hodinLevnější vstupenky koupíte do 1. března.

Možnost zkusit si kimono nebo ochutnat tradiční japonská jídla a sake budete mít na dvoudenním Japan Folk Festivalu. Začíná ve 14 hodin v Národním domě na Vinohradech. Vstupné je 100 korun a zakoupit jej můžete zde.

Foto: iList, archiv Career days

Mohlo by vás zajímat: