Vychází nové číslo iListu. Hlavním tématem je historie

10. 12. 2018 | | Zprávy ze školy 0

Semestr pomalu končí a již příští týden začne zkouškové období plné stresu a probdělých nocí. Při učení však nezapomínejte také na odpočinek, a to například s novým iListem. Jelikož naše republika oslavuje letos krásné sté výročí, taky v iListu jsme se rozhodli podívat na společné století Čechů a Slováků. Víte, že Jan Palach byl ještě před Karlovkou studentem VŠE?

Vznik republiky není jediné výročí. Letos uplynulo padesát let od okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. V hlavním rozhovoru vám parta bývalých studentů ekonomky přiblíží, jak vypadal studentský život na přelomu šedesátých a sedmdesátých let a jak si vzpomínají na svého spolužáka Jana Palacha.

Jakou úlohu sehrála v období okupace Vysoká škola ekonomická vám přiblíží Aleš Skřivan a Andrej Tóth z Centra pro dějiny VŠE. Dočtete se taky více o historii naší školy, co měli společné Masaryk a Havel a jak vypadala organizace československých legionářů v zahraničí v čase první světové války.

Nebudeme se však věnovat pouze historii. Dozvíte se také, co všechno musíte udělat, pokud chcete vycestovat na erasmus, kolik stál nový školní web a jaké výhody škole přinese získání nové institucionální akreditace, kterou se může v celé republice pochlubit jen několik škol. Čekají vás v letním semestru magisterské státnice? V novém čísle se dočtete, jaká jsou vaše šance na úspěch.

Že netřeba zapomínat také na své duševní zdraví zjistíte v rozhovoru se školní psycholožkou a s autorkou projektu „Nevypusť duši“. Chybět samozřejmě nebude ani pravidelná krizovka. Tentokrát můžete soutěžit o ceny od Slevomatu.

Nový iList bude k dostání od pondělí 10.12. v prostoru mezi menzami v Italské budově a ve vestibulu Jižního Města. Najdete nás ale i v menzách, Café baru Deštník a Antiku.  Elektronická verze bude dostupná také na Alza Media. Na stánku na Žižkově budete mít také možnost darovat hračky a pomůcky pro Dětský rehabilitační stacionář Zvonek v rámci vánoční sbírky organizované Engineers Prague.

 

Mohlo by vás zajímat: