Vychází nové číslo iListu. Zaměří se na sociální sítě

30. 4. 2018 | | Zprávy ze školy Výstřižek

Zkouškové se blíží a s ním přicházejí i závěrečné testy, litry vypité kávy, několik probdělých nocí a spousta stresu. Hektické období si můžete také zpříjemnit u nového čísla iListu. Hlavním tématem budou tentokrát sociální sítě. Dozvíte se například, jak by mělo vypadat bezpečné heslo, jak náročné je vydržet týden bez Facebooku.

V hlavním rozhovoru jsme vyzpovídali Janka Rubeše, reportéra, který je známý díky internetovému pořadu Honest Guide. V něm informuje o všech turistických nástrahách v Praze a zároveň představuje méně známá místa, která stojí za to navštívit.

Používáte pro všechny účty jedno, a to samé heslo? Chyba. V tom případě by vám mohly být užitečné rady v článku o nastavení bezpečného hesla. Dále se dozvíte, jak jsou všechny fakulty Vysoké školy ekonomické aktivní na sociálních sítích a zda je používají také rektorka a děkani. Jedna z našich redaktorek si také vyzkoušela týden bez Facebooku. Dá se bez něj přežít, nebo je to v dnešní době zkrátka nutnost?

Pokud máte pocit, že vaše závislost na internetu přerůstá přes únosnou mez, můžete si vyzkoušet test psychologa Davida Šmahela. Připravili jsme pro vás také rozhovor s autorem Deníku pražského studenta, který na své Facebookové stránce pravidelně publikuje vtipné zážitky a postřehy ze studentského života. Vyzpovídali jsme také youtuberku Vendulu Jirmannovou, absolventku Vysoké školy ekonomické.

Jak se naučit mluvit cizím jazykem jako rodilý mluvčí vám prozradí Adam Carson, zakladatel startupu Accent Artisan. Znalosti angličtiny si můžete také oprášit přečtením komentáře, který pro vás připravila Jana Dyčková, která na ekonomce vyučuje angličtinu pro ekonomická studia a mezinárodní obchod.

Pro fanoušky sportu jsme připravili článek o Českých akademických hrách, které se budou konat v červnu v Brně. Jedná se o největší sportovní událost vysokých škol, ve které už několikrát studenti ekonomky dosáhly výborných výsledků.

Nový iList si můžete koupit od pondělí 30. dubna v prostoru mezi menzami v Italské budově a ve vestibulu Jižního Města. Najdete nás ale i v menzách a Café baru Deštník. Elektronická verze bude dostupná také na Alza Media.

Mohlo by vás zajímat: