Výstava Humans of VŠE ukázala příběhy, kterými se lze inspirovat

25. 12. 2015 | | Studentský život humans of vše

Touláte se takhle po škole a najednou v Rajský budově spatříte fotku svého známého spolužáka, kamaráda, nebo kamarádky. Pozastavíte se, pročtěte si jejich stručný životní příběh, a možná se necháte inspirovat do budoucna. Dozvíte se, že Markéta cvičí jógu a Honza byl v létě v Americe.

Během podzimu 2015 si studenti mohli v Atriu Rajský budovy prohlédnout fotografie svých spolužáků, které uspořádala Unie studentů v rámci projektu Humans of VŠE. Tato myšlenka se zrodila z podobného projektu Humans of New York. Expozice představila veřejnosti celkem dvacet zajímavých příběhů s fotografiemi jejich autorů.

„Výstava působila autentickým dojmem právě proto, že byla o konkrétních lidech z Vysoké školy ekonomické. Spousta studentů má tak možnost se s těmito lidmi ztotožnit nebo se jimi nechat inspirovat,“ tvrdí Klára Ludvíková, zakladatelka projektu Humans of VŠE.

„Jsem rád, že se studenti, rozhodli uskutečnit výstavu. Je to pro mě důkaz toho, že když vysokoškoláci chtějí, mohou dosáhnout svých cílů a začít si plnit své sny už při studiu na univerzitě,“ dodal Miloš Lokajíček, předseda Unie studentů Vysoké školy ekonomické.

Výstava byla přínosem taky pro studenty, kteří ji organizovali. „Nikdy předtím jsem tento typ akce nepořádala, ale takhle zpětně můžu říct, že mě její příprava zase něco naučila. Jsem moc ráda, že mi US VŠE dala možnost pracovat s týmem pozitivních lidí, kteří se nebojí a jdou do všeho,“ popisuje své dojmy Kateřina Chalupová, fotografka projektu Humans of VŠE.

ČTĚTE TAKÉ:

Všichni mají nálepku „Jsem z VŠE“ a přitom jsou tak rozdílní

Mimoškolní aktivity přilákají hudebníka, logistika i divadelníka

Chceme našim divákům ukázat, co se dá ve škole dělat

Mohlo by vás zajímat: