Výstavba budovy archivu na Žižkově byla dokončena

12. 5. 2021 | | Zprávy ze školy archiv

Prostory areálu Vysoké školy ekonomické (VŠE) na Žižkově se rozrostly. Jejich součástí je nově postavené Centrum archivních a depozitních služeb, nacházející se u vjezdu z ulice U Rajské zahrady. Prostřednictvím webových stránek školy o tom informovalo PR oddělení VŠE. Nové prostory určené pro archivaci dokumentů bude využívat především Knihovna VŠE spolu s Právním oddělením. Kromě těchto prostor se v šestipatrové budově nachází také studovna, zasedací místnost a šest kanceláří.

Výstavba archivu je v souladu s dlouhodobým záměrem školy, jednou z priorit je právě rekonstrukce a modernizace školních prostor. Stavba byla také součástí plánu „Investiční akce VŠE 2020+“, který obsahuje mimo jiné i rekonstrukci kolejí na Jarově, modernizaci jídelen nebo nástavbu Likešovy auly.

O možnosti stavby archivu se poprvé začalo mluvit před dvanácti lety, v roce 2015 pak začaly probíhat studie ohledně realizace projektu. Samotná stavba byla zahájena v roce 2018 a dokončena byla letos na jaře. Náklady na jeho výstavbu pokryly z 85 procent dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, zbytek byl uhrazen z vlastních zdrojů školy. Jak ve své zprávě uvedlo PR oddělení, celkové náklady činily 140 miliónů korun.

Foto: Vysoká škola ekonomická

Mohlo by vás zajímat: