Vyvrcholení Majálesu i datový festival. Týdenní přehled akcí

22. 4. 2018 | | Studentský život, Zprávy ze školy 20180404_090858

Semestr se pomalu blíží do finále, na ekonomce i mimo ni je i přesto spousta možností, jak naložit s volným časem. Studenti druhé fakulty mají možnost udělat si kurz první pomoci, další studenti se mohou dozvědět víc o tom, jakou roli hraje zpracování dat v společnostech. Zájemci o kulturu si mohou poslechnout finalisty Soutěže kapel VŠE nebo využít volný vstup do Národní galerie. V sobotu navíc vyvrcholí celý majálesový měsíc meziuniverzitním průvodem a navazujícím festivalem.

Pondělí 23. dubna

Fakulta mezinárodních vztahů (FMV) si ve spolupráci s Červeným křížem pro své studenty a zaměstnance připravila čtyřhodinový kurz první pomoci. Účastníci dostanou brožuru s probranými informacemi i potvrzení o absolvování. Na kurz probíhající od 17 hodin v RB 104 je potřeba se registrovat.

Úterý 24. dubna

Jako každý týden i tentokrát Centrum asijských studií pořádá jeden ze svých Exportních večerů, tentokrát na téma Podnikání v Číně. Přednášet bude Jan Hebnar, autor knihy Obchod s Čínou bez rizika, od 18:00 v RB 211.

Poslední příležitostí k získání cenných bodů v soutěži o krále a královnu Majálesu bude bowlingový turnaj. Podpořit kandidáty ekonomky můžete přijít v 18:00 do Bowlingu Celnice.

Jak dnes vypadá využití dat ve firmách přiblíží v prostorách Rajské budovy Data Festival pořádaný Fakultou informatiky a statistiky (FIS) ve spolupráci s Business Acceleratorem xPORT VŠE. Kromě seznámení se s vystavovateli se studenti mohou zúčastnit doprovodných přednášek a workshopů.

Středa 25. dubna

Volby do Akademického senátu Vysoké školy ekonomické na období 2018- 2021 se uskuteční od 9:00 do 15:00 pro Národohospodářskou fakultu (NB 350), od 9:00 do 16:00 pro FMV (NB 255), Fakultu podnikohospodářskou (RB 459), Fakultu financí a účetnictví (NB 139) a pro FIS (NB473). Každá fakulta vybírá ze svých řad pět zástupců: tři akademické pracovníky a dva studenty.

Klub daňařů pořádá přednášku na téma Budoucnost politik a rozpočtování v EU. Na to, jak se vyjednává o rozpočtu EU i jaká je budoucnost evropských dotací, bude odpovídat Petr Zahradník z České spořitelny od 18 hodin v SB 309.

Čtvrtek 26. dubna

Ve Veletržním paláci si můžete zdarma prohlédnout krátkodobé výstavy Národní galerie. Pro návštěvníky bez vstupenky se expozice otevírají v 18:00 a budou přístupné až do 22:00.

Ty nejlepší z přihlášených kapel vystoupí od 19:00 ve Vencovského aule v rámci finále Soutěže kapel VŠE. Vítěz pak v prosinci zahraje na Plese VŠE v Lucerna Music Baru.

Fakulta informatiky a statistiky pořádá dvoudenní kurz DataX zabývající se využitím dat, aplikací a umělé inteligence v businessu. Na kurz je potřeba se předem registrovat a zaplatit účastnický poplatek.

Pátek 27. dubna

Městská knihovna v Praze pořádá ve své pobočce na Mariánském náměstí přednášku s názvem Cesta z kanclu- sama napříč Asií. Vyprávět o svých zážitcích z pozemní cesty kolem asijského kontinentu bude Zuzana Pilzová. Začátek je v 19:00

Sobota 28. dubna

Majálesový měsíc vyvrcholí průvodem studentů, který vyrazí v 10:30 z Karlova náměstí a půjde až na Strossmayerovo náměstí. Součástí budou i alegorické vozy a nebudou chybět všichni kandidáti na krále a královnu. Účastníci se pak přesunou na Letňany, kde program pokračuje koncerty a dalšími doprovodnými akcemi.

Neděle 29. dubna

V Kavárně dobrodruha se v přednášce Proč zrovna Vietnam o své zážitky z cest podělí Magda Radostová, která zemi navštívila už několikrát a ráda se do ní vrací. Na přednášku začínající v 18:00 je třeba se předem registrovat.

Foto: archiv iListu

Mohlo by vás zajímat: