Vyznejte se na ekonomce. Speciální číslo (nejen) pro prváky

30. 7. 2020 | | Prvácké číslo, Studentský život Stará budova Žižkov

Vítejte na ekonomce! Tápete v nástrahách školního systému, nevíte, jak si zapsat předměty a nerozumíte jednotlivým zkratkám učeben? Nepanikařte! Tým redaktorů iListu pro vás připravil speciální prvácké číslo, které se však může pro osvěžení znalostí hodit i studentům vyšších ročníků. 

Prvácké číslo, jehož vydání podpořila Česká spořitelna a vedení VŠE, je dostupné zdarma zde.

Na ekonomce máme nejvíce studentských spolků

Na VŠE působí přes třicet studentských spolků. Existuje tedy nespočet možností, kde uplatnit svoje znalosti a rozvinout své dovednosti. Naše studentská organizace se jmenuje iList [čti ílist, ne ajlist] a na škole působíme přes 20 let. Dvakrát za semestr vydáváme stejnojmenný časopis, kde čtenáře informujeme o nejdůležitějších celoškolských událostech, novinkách na fakultách nebo sportovních a kulturních událostech. Přinášíme také rozhovory s úspěšnými podnikateli, absolventy, studenty, ale i s našimi vyučujícími nebo vedením školy.

Jedno číslo vyjde mimořádně již v prvním týdnu zimního semestru a následně se můžete tradičně těšit na další dvě.  Lze je zakoupit na stálých prodejních místech na Žižkově (menza Italská a Kavárna dobrodruha), ale pokud preferujete osobní setkání a chtěli byste se seznámit s našimi redaktory, můžete v týdnu od 21. 9. zavítat k našemu provizornímu prodejnímu místu. Na Žižkově prodáváme mezi menzami v budově Italská a na Jižním Městě u vrátnice celý den do 18 hodin. Pokud je pro vás papír už příliš oldschool, iList můžete koupit i online na Alza mediích (dříve Publero), kde najdete i starší čísla.

Papírový iList nám nestačí

Protože informací, které proudí ve všech školních systémech a temně hučí v chodbách ekonomky je víc, než které se vejdou na stránky jak prváckého, tak tištěných semestrálních čísel. Proto další zajímavé články a tipy najdete na našem webu. Každý den přidáváme nové příspěvky nejen ze školního prostředí, ale třeba i ze světa byznysu, sportu nebo akcí v matičce Praze. Pokud chcete byt upozorněni, když vyjde článek, je řešením instalace naší aplikace, kterou jsme si jako redakce nadělili ke dvacátým narozeninám. Dostupná je však pouze pro uživatele Android.

Přidejte se k nám

Baví vás psát, fotit, malovat, grafický design nebo se chcete naučit, jak v praxi funguje marketing, propagace, distribuce nebo účetnictví? Neváhejte a přijďte se podívat na jednu z našich týdenních schůzek, které se konají každé úterý od 19:45 v SB227. Pokud nestíháte na schůzku dorazit, ale rádi byste se zapojili, je nejsnazší nám napsat e-mail na adresu redakce@ilist.cz (jelikož jsme také studenti, jen o pár let starší, vykat nám ještě nemusíte).

Nezapomeňte nás sledovat na Facebooku a Instagramu. Najdete nás však pod rafinovaným názvem Studentský list.

Foto: Filip Kubus a Johana Amlerová

Mohlo by vás zajímat: