Z portálu VŠEBOREC zmizely studijní materiály

4. 11. 2019 | | Zprávy ze školy vse budova svetla chyba error

VŠEBOREC, jeden z nejpopulárnějších portálů studentů Vysoké školy ekonomické (VŠE), sloužící na sdílení studijních materiálů či hodnocení předmětů, již několik dní vykazuje problémy. Sekce FreeMatroš, ve které se původně nacházely stovky studijních materiálů nasbíraných studenty ekonomky za mnoho let, je v současné době prázdná. 

Ačkoli se v posledních letech objevilo několik nových portálů podobných VŠEBORCI a většina jeho funkcí již uživateli není využívaná, pro mnoho studentů pořád patří mezi neodmyslitelné součásti studia na VŠE. Neznámý problém však nezasáhl pouze sekci se studijními materiály. Problémy vykazují také další dvě nejvyužívanější funkce, reference předmětů a reference učitelů. Ačkoli se po otevření daných sekcí na první pohled objeví jejich obsah ve formě seznamu předmětů, uživatelé mají po kliknutí na odkazy jednotlivých předmětů problém s dohledáním příslušných referencí. 

Správu portálu pravděpodobně stále obstarává jeho původní zakladatel, který však na žádný z dotazů iListu nikdy neodpověděl. Nereagoval ani na nabídku zakladatelů portálu Všestudent, kteří měli zájem VŠEBORCE převzít. ,,My chtěli nejprve Všeborce předělat a zmodernizovat, avšak autor vůbec nereagoval. Uvažovali jsme i nad koupí portálu, ale i tato nabídka zůstala nezodpovězena,“ komentoval situaci jeden ze zakládajících novějšího portálu v roce 2014.

Podrobnosti ohledně současného problému VŠEBORCE zjišťujeme. 

Mohlo by vás zajímat: