AKTUALIZOVÁNO: Kvůli nařízení vlády VŠE přerušuje výuku

10. 3. 2020 | | Zprávy ze školy vse budova svetla chyba error

Dnešním dnem od 18 hodin budou z důvodu šíření nákazy koronaviru zakázány všechny akce nad sto účastníků. Zároveň budou od zítra zavřeny všechny základní, střední, vyšší odborné a vysoké školy. Opatření platí do odvolání. Premiér Andrej Babiš oznámil toto rozhodnutí vlády dnes ráno na tiskové konferenci, na které informoval veřejnost o rozhodnutí z jednání Bezpečnostní rady státu. Restaurace, nákupní centra ani mateřské školy vláda zatím zavírat neplánuje.

V úterý večer škola dále informovala o rozhodnutí přerušit výuku až do 29. března, opatření se týká všech akcí, které měly v tu dobu na půdě školy probíhat, tedy i promocí nebo veletrhu Šance. Informace o nahrazení výuky by studentům měli podat jejich děkani jejich fakulty. Zda se změna promítne i do harmonogramu roku ještě není jasné, případná úprava bude oznámena 27. března.

Dle informací školy opatření Ministerstva zdravotnictví zakazuje přítomnost ve škole pouze studentům. Budovy školy jsou otevřené v běžném režimu, kromě knihovny a menz, provoz kterých je také přerušen. Studenti, kteří se v současnosti nacházejí na výměnném pobytu a chtějí se vrátit do Česka, bude nabídnuta možnost dodatečného zapsání předmětů tak, aby mohli dokončit letní semestr na VŠE.

Škola obdržela od Hygienické stanice hl. m. Prahy informaci o tom, že jedna studentka VŠE má pozitivní test na koronavirus. Jedná se o studentku magisterského studia. Dle vyjádření školy je tato studentka bez zdravotních potíží, není ubytovaná na žádné koleji a nestravovala se v menze. Všichni studenti, kteří mají zapsány předměty, ve kterých mohlo dojít ke kontaktu s danou studentkou, a jejich vyučující, byli informováni prorektorem pro studijní a pedagogickou činnost a obdrželi doporučení Ministerstva zdravotnictví. Jejich seznam a kontakty byly předány Hygienická stanici hl. m. Prahy. O žádném dalším pozitivním případu nemá zatím škola žádné informace.

Zákaz se týká všech divadelních, hudebních, filmových, náboženských, sportovních a dalších shromáždění, a to veřejných i soukromých. Česko se tak připojilo k dalším zemím, které přistoupili k podobnému kroku. Jednou z nich je také Slovensko, které také zakázalo hromadné akce. Rozhodnutí o uzavření středních a některých vysokých škol se týká zatím pouze Bratislavského a Košického kraje a některých okresů. Toto opatření vlády má předejít prudkému šíření nákazy, k jakému došlo například v Itálii. V Česku bylo k dnešnímu ránu dle vyjádření Ministerstva zdravotnictví nakažených čtyřicet osob.

Situaci ohledně omezení výuky budeme nadále sledovat.

Mohlo by vás zajímat: