Začíná sezóna vinobraní: týdenní přehled akcí

9. 9. 2019 | | Studentský život Pražský hrad

Poslední týden před záčátkem zimního semestru je tady. Ještě než se vrátíte do přednáškových místností, můžete zajít na festival prosecca nebo ulovit nové kousky na blešáku v klubu swim. Na ty z vás, kteří teprve na škole začínají, pak čeká informační poimatrikulační setkání se studenty FMV.

Úterý 10. 9.

Film Kulový blesk patří bezpochyby mezi legendární kousky české kinematografie. Promítat ho budou v kině Aero od 20:30. Studentský lístek vás vyjde na 105Kč.

Středa 11. 9.

Středa na pěší zóně Anděl se již tradičně ponese ve znamení cizokrajné kuchyně. Tentokrát přišla řada na dalekou Indii. Pokud máte rádi kořeněná jídla, chcete si zacvičit jógu nebo si nechat namalovat ruce henou, přijďte od 8:00 do 20:00 na Smíchov.

Pro studenty nastupující do prvního ročníku na Fakultě mezinárodních vztahů (FMV) si členové Studentského PR týmu připravili poimatrikulační posezení  v Riegrových sadech. Dozvíte se na něm vše, co vás o budoucím studiu zajímá, můžete se i zeptat starších studentů na jejich zkušenosti. Na zájemce budou členové PR týmu čekat vždy po skončení imatrikulace před Vencovského aulou. Pokud se chcete zúčastnit, nezapomeňte se registrovat.

Pátek 13. 9.

Náměstí Jiřího z Poděbrad v pátek přivítá už 23.ročník Vinohradského vinobraní. Víno i burčák ze všech koutů republiky budete moct ochutnat od 12:00. Kromě toho mají organizátoři nachystaný i bohatý doprovodný program. Vstup je zdarma, zaplatíte tedy jenom to, co vypijete.

Sobota 14. 9.

Máte raději bublinky? Pak zamiřte raději do Žlutých lázní na Prosecco & Food Festival. Za 170 Kč na den si kromě prosecca užijete i různé dobroty na jídlo nebo doprovodný program, o který se postará třeba kapela Eddie Stoilow. Akce potrvá až do neděle.

Nové kousky do šatníku na podzim seženete na Blešáku se swimu. Akce, na kterou je vstup zdarma, začíná v 10:00 a končí v 17:00, pokud se vám ale ještě nebude chtít domů, můžete zůstat na afterparty.

Mohlo by vás zajímat: