Zahraniční studenti představili své domovské školy

21. 6. 2006 | | Nezařazené

Jako každý semestr i tentokrát pořádal Buddy System akci nazvanou Prezentace univerzit. Celkem cizinci představili studijní programy 33 škol a přidali i další praktické informace. Hlavním záměrem jejího pořádání je přiblížit českým studentům život a studium na zahraničních univerzitách. Jednotlivé školy byly prezentovány tamními studenty, kteří jsou na výměnném programu na VŠE. I tentokrát organizátoři oslovili všechny zahraniční studenty.

Jako každý semestr i tentokrát pořádal Buddy System akci nazvanou Prezentace univerzit. Celkem cizinci představili studijní programy 33 škol a přidali i další praktické informace.

Hlavním záměrem jejího pořádání je přiblížit českým studentům život a studium na zahraničních univerzitách. Jednotlivé školy byly prezentovány tamními studenty, kteří jsou na výměnném programu na VŠE. I tentokrát organizátoři oslovili všechny zahraniční studenty. Odpovědí bylo 33 velmi zajímavých prezentací, které přinesly mnoho důležitých informací. Prezentace jsou určeny nejen pro studenty, kteří byli na výměnný studijní pobyt do dané země již vybráni, ale též pro studenty, kteří se o zahraniční výjezd teprve zajímají a sbírají první užitečné informace.

Program probíhal 11. a 13. dubna, kdy jednotlivé prezentace byly rozděleny do jazykových bloků. Studenti volili pro své prezentace většinou jazyky, ve kterých je na škole studováno. Jasně převládala angličtina se zástupci ze Spojených států amerických, Velké Británie, Austrálie, Skandinávie a dalších. Velký úspěch ovšem zaznamenal i německo-rakouský blok, ve kterém se představily univerzity v Norimberku, Vídni a Linci. Francouzský blok, kterým byl celý program zakončen, se také těšil velkému zájmu.

Studenti se měli možnost dozvědět o arktických podmínkám při studiu na University of Otago na Novém Zélandu, o speciální výukové metodě „case method“ v kanadském Londonu na Richard Ivey School of Business, Francouzi ze Science PO nezklamali a prezentovali v českém jazyce, studenti z Norimberku nám ukázali video a přinesli spoustu doplňujících materiálů. Prezentace univerzit v Austinu, Otagu, Norsku a Emory University byly obohaceny o pohled studenta z VŠE, který na univerzitě studoval a mohl poskytnout cenné rady českým studentů.

Zahraniční studenti pokryli tato témata: geografické a turistické informace o městě, ve kterém univerzita sídlí; studijní programy; ubytování; zábava a kultura; finance a samozřejmě na závěr každé prezentace byl dostatečný prostor pro dotazy zúčastněných.

Mrzí vás, že jste tyto Prezentace zmeškali? Nevěšte hlavu, protože Buddy System pro Vás připravil verzi všech prezentací v elektronické podobě na svých stránkách http://buddy.vse.cz. Příští semestr na vás prezentace opět čekají a rozhodně je na co se těšit.

Dušan Klimeš
člen Buddy Systemu

Mohlo by vás zajímat: