Zapomněli jste, co se stalo v senátu v minulém semestru? Přečtěte si naše shrnutí

2. 10. 2016 | | Zprávy ze školy Akademický senát

Chcete si připomenout, jaké změny v minulém semestru senát přijal, ale nechcete trávit čas hledáním záznamů z online přenosů? Připravili jsme pro vás krátký přehled:

Vyšší poplatky

Už na počátku semestru senátoři nelenili a schválili zvýšení poplatku pro nové uchazeče o studium na navazujícím magisterském programu Economics of Globalization and European Integration, a to rovnou o 300 euro. Nový poplatek se tak vyšplhal z původních 3 300 EUR  na  3 600 EUR. Posun zažilo  i vyjednávání o zlepšení přístupu na Hlavní nádraží. Podle rektorky Vysoké školy ekonomické v Praze se tak mohou studenti na nový podchod těšit už v roce 2018.

V letním semestru se senát nevyhnul lehké kosmetické úpravě. Adriana Domorávková z Fakulty mezinárodních vztahů, nyní již bývalá senátorka a studentka, totiž odstoupila. Podle informací iListu její konec souvisel s nesplněním studijních požadavků. Na jejím místě ji tak nahradil Martin Vokálek. Čas plynul rychle a najednou jsme tu měli i poslední zasedání.

Studenti na přednášky nechodí, i tak pedagogy hodnotí

Senátoři na něm především schvalovali výroční zprávy o hospodaření VŠE za rok 2015, zhodnocovali plnění rozpočtu. Nemalou část času zabralo posuzování problematiky změn fakultních řádů a jejich včasných úprav v souladu s novelou vysokoškolského zákona. Mimo jiné se rozvířila diskuze o předmětových anketách. Senátoru Zemanovi se totiž nezdálo hodnocení studentů, kteří na jeho přednášky údajně nechodí. Jeho přednášky dle jeho slov navštěvovalo ze zapsaných 65 studentů jen 13, anketu však vyplnilo 31.

Co bude dál? Už zítra chystáme online přenos ze zasedání. Začátek je ve 13:00.

ČTĚTE TAKÉ:

Organizátoři VŠEFESTu: Bez alkoholu budou studenti líp vnímat a všechno si zapamatují

FPH se opět umístila v žebříčku Financial Times. Jako jediná fakulta z ČR

Koupit iMacy? Škola by tak pomohla studentům, kteří si je nemohou dovolit

Mohlo by vás zajímat: