Zaregistrujte si v rámci třetího kola zápisu předmět navíc

14. 9. 2022 | | Studentský život Počítač, práce na počítači, zápis předmětů, učení, práce

Automatizovaný zápis předmětů první i druhé třídy již proběhl, ve čtvrtek 15. září dojde k třetímu kolu ručního zápisu. Můžete provést změny a zápis předmětů všech tříd. To znamená, že si můžete zapsat i předměty, které jste neměli zaregistrované. Pokud jste se tedy rozhodli přidat předmět navíc, který jste si nevybrali v rámci letních registrací, máte další šanci.

Zápis proběhne stejně jako první kolo individuálního zápisu a začne ve čtvrtek v 16:00. V Portálu studenta rozkliknete Zápisy a registrace a ve Skupině předmětů dle studijního plánu si vyberete skupinu podle toho, zda se jedná o povinný, nebo povinně volitelný předmět a další. Nyní zbývá přidat označený předmět a následně zvolit čas v rozvrhu. Celý zápis potrvá až do sobotní půlnoci 17. září.

V tomto kole jsou již samozřejmě zapsaní všichni studenti, kteří si ho zaregistrovali v rámci prvního kola registrací, zbývá tedy málo volných míst. Je proto vhodné se dopředu v Insis podívat, jestli má předmět stále volné kapacity. V Moje studium proto klikněte na Statistiky registrací studentů, zvolte fakultu, na které je předmět vyučován, a rozklikněte ZS 2022/2023. Zde si najdete požadovaný předmět a případné kapacity.

Nezapomeňte, že musíte mít zapsaný stejný nebo vyšší počet kreditů, než vám přidělil automatizovaný zápis v prvním, druhém a třetím kole.

Foto: Unsplash

Mohlo by vás zajímat: