Zažít město jinak nebo letní kino: týdenní přehled akcí

9. 9. 2018 | | Studentský život IMG_0122

Začátek zimního semestru se rychle blíží, poslední týden volna toho má přesto hodně co nabídnout. Staroměstská radnice otevře své prostory návštěvníkům, autor Deníku pražského studenta bude podepisovat svou novou knihu, v Malešickém parku se uskuteční kurz jógy. Na začátek semestru se můžete posilnit v pátek na Vinohradském vinobraní.

Pondělí 10. 9.

Letos naposledy se areál restaurace v Riegrových sadech změní na letní kino. Na závěru sezony uvede film Batman začíná. Promítání začne v 20:30 a vstupné se neplatí.

Úterý 11. 9.

Při příležitosti výročí pádu banky Lehman Brothers, který stál na začátku finanční krize z roku 2008, pořádá Institut pro politiku a společnost v 17:00 v BIO OKO debatu s názvem 10 let od finanční krize. Na akci je třeba se registrovat na stránkách institutu.

Professional Toastmasters Praha pořádá pro své členy stand-up klání s názvem Soutěž v humorných a improvizovaných. Podívat a pobavit se můžete přijít i pokud nejste členem klubu. Stačí vyplnit registrační formulář a dorazit v 19:00 na Újezd.

Středa 12. 9.

V rámci projektu Aktivní desítka pořádá Praha 10 v Malešicích kurzy jógy pro veřejnost – zdarma a bez registrace. Zacvičit si můžete v Malešickém parku u pódia v 17:30. Pokud se řadíte spíše k pokročilejším, přijďte o hodinu později. S sebou si ale vezměte vlastní podložku.

Autor úspěšného facebookového profilu Deník pražského studenta a zároveň student ekonomky bude v restauraci Planeta Žižkov od 18:00 podepisovat knihu, která na základě jeho příspěvků nedávno vyšla.

Čtvrtek 13. 9.

V Knihovně Václava Havla se u dokumentu Věry Chytilové T. G. Masaryk- přeceňovaný, nebo podceňovaný od 19:00 budou zamýšlet nad tím, jestli je prvním československý prezident až příliš zbožňován nebo by si uznání zasloužil naopak více. Na závěr proběhne diskuze s Michalem Stehlíkem, autorem výstavy Fenomén Masaryk.

V rámci cyklu Současný film v Městské knihovně na Mariánském náměstí budou promítat film Teheránská tabu o undergroundovém životě v Íránu. Představení začne v 19:00 a lístek stojí osmdesát korun.

Pátek 14. 9.

Pro studenty druhého ručníku bakalářského studia Oddělení zahraničních styků otevře přihlašování  do výběrového řízení na studijní pobyty v zahraničí. Hlásit se můžete až do 19. 9.

Na Náměstí Jiřího z Poděbrad bude v pátek a v sobotu probíhat Vinohradské vinobraní, v rámci kterého budete moct ochutnat česká i moravská vína nebo třeba burčák. V rámci doprovodného programu zahrají například Michal Hrůza nebo Poetika.

Sobota 15. 9.

Opravit nebo vyhodit? To je název diskuze pořádané Institutem cirkulační ekonomiky konané od 15:30 v Kampusu Hybernská. Zapojí se diskutující  ze start-upů, neziskových orginizací, businessu i státní správy. Součástí programu budou i workshopy a recyklační dílny.

Letos už podvanácté se pražské veřejné prostory otevřou sousedským oslavám projektu Zažít město jinak. Součástí bývají nejrůznější vystoupení, workshopy, prodejní stánky a další aktivity. Více informací získáte přímo na webu akce nebo si na Facebooku najděte událost spojenou s konkrétní lokalitou.

Neděle 16. 9.

Akce s názvem Radnice dokořán, při které návštěvníci mohou netradičně zažít prostory Staroměstské radnice, vyvrcholí v nedeli programem Milníky radnice. Během prohlídky navštívíte všechny prostory radnice včetně těch běžně nepřístupných, uvidíte divadelní rekonstrukce historických událostí nebo se vyfotíte ve fotokoutku. Registrace je nutná na adrese eshop.prague.eu.

Mohlo by vás zajímat: