Ze stěhování studentů sešlo, zůstávají na svých původních kolejích

6. 4. 2020 | | Zprávy ze školy Palachova kolej, Jarov 1

Studentům ubytovaným na kolejích Eislerova, Rooseveltova a Jarov II v pátek 3. dubna odpoledne přišel e-mail, který je informoval o rozhodnutí Správy účelových zařízení (SÚZ) Vysoké školy ekonomické v Praze je přestěhovat na jiné koleje. Stěhování, které mělo probíhat od pondělí 6. dubna do čtvrtka 9. dubna, však vedení SÚZ zrušilo ještě dřív, než začalo.

Na celou věc upozornila iList e-mailem anonymní skupina ubytovaných na koleji Jarov II v sobotu večer. Opatření vyvolalo u studentů značnou vlnu nevole. Jako důvody uvedli zejména zdravotní riziko spojené se stěhováním a fakt, že o rozhodnutí byli informováni pouze pár dní dopředu.

„Dalším faktem je, že toto přestěhování nebude nijak smluvně podchyceno. Některé věci si prý můžeme nechat ve svém pokoji, ale budova bude uzavřená, a nebude přístupná – pouze po domluvě s vedoucím koleje. Kdo nám bude ručit za ty věci tady, když nebudeme mít žádnou smlouvu? Vedení budeme na staré koleji, fyzicky budeme bydlet na nové koleji, věci budeme mít na obou místech – kde máme jistotu, že se na starou kolej můžeme někdy vrátit, alespoň pro věci?“ stěžovali si dále studenti.

Hlavním důvodem rozhodnutí SÚZ přemístit ubytované, byla ekonomická stránka a co nejmenší zadlužení SÚZ vzhledem k aktuální mimořádné situaci.  Na konci března vydalo SÚZ prohlášení, ve kterém vedení kolejí umožnilo studentům, kteří z koleje odjeli v důsledku opatření vlády souvisejícími s šířením koronaviru, platit pouze 20 % standartní výše kolejného nebo se úplně vystěhovat bez nutnosti platit měsíční odstupné. Tím přišlo SÚZ o výraznou část příjmů z kolejného.

„Věříme, že v této mimořádné situaci pochopíte nutnost takového kroku a budete nám svým pozitivním přístupem nápomocni v jeho realizaci,“ stojí v pátečním e-mailu studentům. Už v neděli však vedoucí SÚZ Ota Zima informoval iList, že se stěhování rozhodl zrušit. Koleje Jarov II, Eislerova a Rooseveltova tak zatím zůstávají v provozu.

Další informace zjišťujeme

Foto: booking.com

Mohlo by vás zajímat: