Získejte rady od zkušených

10. 4. 2008 | | Zprávy ze školy

Studenti VŠE se zájmem o manažerskou činnost využívají téměř tři roky Klubu mladých manažerů. Ten se, kromě přípravy nejrůznějších akcí nejen pro své členy, zaměřuje i na vyšší cíle.

Studenti VŠE se zájmem o manažerskou činnost využívají téměř tři roky Klubu mladých manažerů. Ten se, kromě přípravy nejrůznějších akcí nejen pro své členy, zaměřuje i na vyšší cíle.

Květen roku 2005 potěšil studenty VŠE zajímající se o management a podnikání. Svou činnost zde obnovil Klub mladých manažerů (KMM), který je jedním ze členů České manažerské asociace (ČMA). Ta mu poskytuje jak finanční, tak informační prostředky. V současnosti má KKM devatenáct registrovaných členů, vedoucím klubu je Zuzana Stará, studentka třetího ročníku Fakulty podnikohospodářské.

Mezi hlavní akce, které klub pořádá, patří řízené diskuse se zvanými hosty. Ty se konají zpravidla každý čtvrtek od 18 hodin v zasedací místnosti RB 335. Probíhají podle daného scénáře a na dané téma. Předsedkyně klubu předem připraví otázky, na které host odpovídá asi třicet minut, následuje prostor pro dodatečné dotazy studentů. Přestože je atmosféra na debatě neformální, oblečení všech zúčastněných by mělo být společenské.

To, co mohou studenti na těchto setkáních nejvíce ocenit, je možnost získat užitečné kontakty a praktické znalosti. Mezi nejvýznamnější hosty, kteří dosud přijali pozvání Klubu mladých manažerů, patří Jan Mühlfeit (šéf Chairman Europe Microsoft Corporation), Zdeněk Souček (ředitel konzultační firmy Management Focus) nebo Jan Červinka (generální ředitel Adastra Corporaiton). Sdružení organizuje také exkurze do různých firem. V plánu je například návštěva České pojišťovny.

KMM dále spolupracuje se školou. Do budoucnosti má také v plánu kooperaci s ostatními organizacemi školy. Hlavním cílem pro tento semestr je tvorba takzvaných podcastů, díky nimž by studenti mohli zhlédnout diskuse s hosty on-line na internetu. Zimní semestr nového akademického roku bude potom zasvěcen propagaci ve světě, především spolupráci se zahraničními univerzitami a firmami, které by posílaly své odborníky na řízené diskuse a do kterých by na oplátku vyjížděli na praxi čeští studenti.

Pokud byste se chtěli do Klubu mladých manažerů zaregistrovat a je vám méně než 26 let, stačí vyplnit on-line přihlášku a zaplatit registrační poplatek, který činí 400 korun na jeden kalendářní rok. Oficiálním členstvím získáte přístup na akce ČMA a další výhody. Pokud se ovšem student z jakéhokoli důvodu zaregistrovat nechce, neznamená to, že by nemohl navštěvovat čtvrteční debaty. Ty jsou otevřeny všem posluchačům. Více informací najdete také na kmm.euweb.cz.

Mohlo by vás zajímat: