Zkouška z němčiny dvakrát za tři

2. 8. 2004 | | Názory

O prázdninách pracovala moje kamarádka v zahraničí. Po skončení smlouvy si chtěla prodloužit pobyt a ještě zemi trochu procestovat. Přerušila proto na jeden semestr studium na VŠE a do školy znovu nastoupila až v únoru po svém návratu. „To je zvláštní. Právě jsem zjistila, že s mým indexem někdo manipuloval, když ležel u studijní referentky,“ volala mi někdy v březnu. Nechápal jsem.

O prázdninách pracovala moje kamarádka v zahraničí. Po skončení smlouvy si chtěla prodloužit pobyt a ještě zemi trochu procestovat. Přerušila proto na jeden semestr studium na VŠE a do školy znovu nastoupila až v únoru po svém návratu.

„To je zvláštní. Právě jsem zjistila, že s mým indexem někdo manipuloval, když ležel u studijní referentky,“ volala mi někdy v březnu. Nechápal jsem. „Mám ve zkouškách ještě jednou zapsanou němčinu. Zase za tři.“ Proč by ale někdo záznam opakoval? „Kdyby to byla aspoň dvojka,“ pokračovala žertem. Výkaz o studiu leží celou dobu přerušení ve složce u referentky, nikdo by k němu neměl mít přístup. Vypadalo to jako záhada.

Netrvalo ale dlouho a přišli jsme věci na kloub. Nemohli jsme se potom přestat smát. Náš společný kamarád, který není zrovna talent na jazyky, se celé léto učil na obávanou zkoušku z němčiny. V září ji chtěl mít konečně za sebou. Před začátkem prázdnin mu kamarádka svůj výkaz o studiu svěřila, aby ho případně odevzdal její referentce a přerušil jí studium.

A tady se stala chyba: On si nechal výsledek své zkoušky napsat do cizího indexu! Pak ho teprve dal studijní referentce. Vzpomněli jsme si taky na jeho vyprávění, jak si šel později na katedru německého jazyka znovu pro zápis, protože mu tu úspěšnou zkoušku nějakým nedopatřením nezaznamenali. Něco takového se může stát jenom jemu! Proto ho máme tak rádi.

Co dělat, když vám známý nechá zapsat výsledek své zkoušky do vašeho indexu? „Referentka mi poradila, abych to nechala být,“ volala mi nedávno znovu kamarádka. „Sama mi ten zápis škrtnout nemůže, a kdo mi to tam napsal, by měl na katedře jenom problémy. Všechny záznamy jsou stejně v počítači.“

Nedivte se, že ještě nezmizely podvody, kdy někdo píše písemku nebo skládá zkoušku za jiného, když se může nedopatřením stát to, co mým přátelům.

Mohlo by vás zajímat: