Zkouškové, nezkouškové, soutěžíme!

19. 5. 2008 | | Studentský život

V úterý 13. května se na koleji Jarov D uskutečnil „PING PONG MONKEY RUN“, tedy soutěžní večer s hodnotnými cenami. V co nejkratším čase měli účastníci překonat zrádnou dráhu.

V úterý 13. května se na koleji Jarov D uskutečnil „PING PONG MONKEY RUN“, tedy soutěžní večer s hodnotnými cenami. V co nejkratším čase měli účastníci překonat zrádnou dráhu.

„Chtěl jsem to tu trošku oživit. Děsí mě, jak jsou koleje během zkouškovýho mrtvý,“ komentoval událost Dan Janík, student třetí fakulty VŠE, který večer organizoval s podporou firmy Red Bull.

A opravdu to byl večer živý, akční, roztomilý, ale hlavně soutěžní. V prostředí chodby spojující blok Jarova D s blokem E byla pro závodníky připravena zákeřná opičí dráha. Tu soutěžící zdolávali po „pingpongovsku“, tedy s pálkou a míčkem. Dráha obsahovala rozličné překážky tvořené z prvků studentům dobře známých – dřevěné předpotopní kolejní poličky, polorozpadlé židle, lůžko se „staletou matrací“ a jiné. Nezávodilo se na krásu, jak by si mnozí závodníci, především závodnice, přáli, ale na čas. Doběhnutí do cíle ovšem neznamenalo konec. Pro zapsání času bylo nutné předvést jakoukoliv „ulítlou“ parádu na za cílem postaveném gynekologickém lůžku. To splnilo svůj účel třešničky na dortu a bavilo obecenstvo po každém závodu. Nejlepší „kousek na lůžku“ byl také věcně odměněn.

I přes probíhající zkouškové období se do závodu přihlásilo více jak 20 závodníků. „Hraje se o křídla? No tak to učení počká!“ komentovali jedni. “To je krutá dráha, zapiš nás,“ říkali zase druzí. Nutno dodat, že mnozí si s sebou přivedli i dobře naladěné podporující kamarády, čímž se nezanedbatelně zmenšil prostor malé chodbičky. U startu byly vystaveny ceny, v pozadí duněla hudba, závod mohl za vřískotu a podpory podél chodby stojícího obecenstva krátce po deváté večerní začít.

Běžela se dvě kola. Do výsledku se počítal lepší čas. Stylově byli závodníci velice rozmanití. Běhalo se rychle, ale i pomalu, na jistotu, skákalo se, ale i cupitalo, šouralo, prostě každý po tom svém. Po závodech přišlo vyhlášení vítězů a předání věcných cen. Ty byly pro závodníky velkou motivací a vzhledem k nulovému startovnému i příjemným dárkem. Dechberoucím časem 8,28 sekund nakonec zvítězil Tomáš Ch. a odnesl si první cenu, pro zkouškové jak stvořenou – láhev luxusní vodky oblepenou Red Bull plechovkami.


Konečné pořadí závodu:
1.Tomáš Ch.
2.Mirek Jůn
3.Petr Kosek

Pořadí soutěže o překonání gynekologického lůžka:
1.Petr Čech
2.Martin P.
3.Dita Š.

Mohlo by vás zajímat: