Zničit UK a pak to oslavit. Program Engineers na čtvrtek je jasný

12. 10. 2022 | | Sport, Studentský život Bitva o Prahu, ULLH

Volají po odvetě. Engineers Prague, společný tým Vysoké školy ekonomické (VŠE), Českého vysokého učení technického a České zemědělské univerzity (ČZU), v jarním derby Univerzitní ligy ledního hokeje sice podlehli mužstvu UK Hockey Prague, již zítra ale dostanou šanci na nápravu reputace. Svému odvěkému rivalovi z nejstarší vysoké školy ve střední Evropě budou čelit 13. října od 18:00 na Zimním stadionu Eden v takzvané „Bitvě o Prahu (pozor, neplést s Hokejovou bitvou univerzit, ta je až za měsíc).

„V týmu panuje skvělá atmosféra, tentokrát UK porazíme,“ burcoval na úterní tiskové konferenci, organizované spolkem Studenti pro VŠE, generální manažer Engineers a hráč v jedné osobě, Tomáš Kadlec. Kromě utkání, na nějž můžete zakoupit lístky zde, ale čeká na fanoušky i mnoho dalšího. „Bohatý program mohou diváci očekávat jak o pauzách, tak později na afterparty,“ zval Kadlec. „Ta proběhne ve Stormu, do podniků v Dlouhé má totiž třetina členů týmu zakázaný vstup a zbývající dvě třetiny naopak zákaznické kartičky,“ osvětlil v nadsázce generální manažer Engineers.

Pokud kdokoliv z vás touží se s hokejovými reprezentanty naší univerzity poznat osobně, právě na zmíněné afterparty k tomu budete mít naprosto jedinečnou možnost. „Nejdůležitější je se o příznivce starat, proto se moc rád seznámím s kýmkoliv, ať už se bude jednat o fanynky, nebo fanoušky,“ nastínil své plány na dlouhou čtvrteční noc bek s americkými kořeny Jan Kubata, který je právě jedním z mnoha studentů VŠE v kádru.

Jak moc je náročné kombinovat vysokou školu a angažmá v Engineers? „Není to nic jednoduchého, máme ale hokej rádi, takže nám to nevadí. Trénujeme třikrát týdně a obvykle hrajeme navrch jeden zápas. Já osobně naštěstí studuji ČZU, kam se chodí maximálně jednou za čtrnáct dní, takže to stíhám celkem v pohodě,“ prohodil s humorem sobě vlastním Kadlec.

Celá tisková konference se nesla ve velmi odlehčeném duchu, na její úvod se dokonce hrál Kahoot, v němž autor článku porazil hráče Engineers i další soutěžící a ukázal bezednou studnici hokejových znalostí. Nebo při něm spíše stálo štěstí a rychle klikal. Bohužel však zapomněl si do jména zapsat „a“, soutěžil tak pod pseudonymem „Novinářská hyen“, jak je vidět na přiložené fotografii. Konečné pořadí Kahootu na tiskové konferenci Engineers

Konečné výsledky Kahootu. Až za autorem článku, jakožto zástupcem médií, se umístil bek Engineers Kubata i další hráči.

Engineers, jak již bylo uvedeno výše, nastupují v Univerzitní lize ledního hokeje. Její historicky první sezónu v roce 2020 navíc vyhráli, letos jsou tak hladoví po dalším triumfu. Zatím se jim daří náramně, po prvních dvou utkáních probíhajícího ročníku ULLH mají na kontě plný počet bodů a skóre 15:3. Pokud chcete dále sledovat snahu Engineers zopakovat počin z předminulého roku, za zmínku stojí jejich Instagram, kde dokonce probíhá představení jednotlivých plejerů na způsob Tinder profilů, což si hlavně fanynky nemohou nechat ujít!

Foto: Facebook Engineers Prague

Mohlo by vás zajímat: