AIESEC: Byly přijímačky vrcholem tvého snažení nebo začátkem tvé cesty?

22. 9. 2005 | | Studentský život

Pokud chceš rozvíjet nejen své vědomosti, ale také sám sebe, potom je pro tebe AIESEC ta správná volba. Jsme největší studenty řízená organizace na světě. Působíme v 89 zemích světa, na více než 700 univerzitách, kde se do našich činností zapojuje více než 18 tisíc studentů. Naší hlavní aktivitou je zabezpečování zahraničních praxí pro české studenty a pro zahraniční studenty v českých firmách.

Přijetí na vysokou školu je významný životní krok a je jenom na tobě, kterou z cest si vybereš. Pokud chceš rozvíjet nejen své vědomosti, ale také sám sebe, potom je pro tebe AIESEC ta správná volba.

Jsme největší studenty řízená organizace na světě. Působíme v 89 zemích světa, na více než 700 univerzitách, kde se do našich činností zapojuje více než 18 tisíc studentů. Naší hlavní aktivitou je zabezpečování zahraničních praxí pro české studenty a pro zahraniční studenty v českých firmách.

Díky organizování těchto praxí si můžeš během vysokoškolského studia vyzkoušet celou řadu činností, které ti pomohou na startu tvé další kariéry a v celém jejím průběhu. AIESEC ti pomůže získat zkušenosti s prací v týmu a jeho vedením, vyzkoušíš si i práci v mezinárodním prostředí, a to při kontaktu se zahraničními praktikanty, na mezinárodních konferencích, pracovních setkáních apod.

V rámci mezinárodní spolupráce v AIESEC s ostatními zeměmi máš unikátní příležitost získat nejen zkušenosti s prací v mezinárodním prostředí, ale také si rozvinout kulturní chápání. Následující příklad ti lépe přiblíží, jak se ti může zkušenost v AIESEC v životě hodit.

Rozhodování na začátku

Vstup na vysokou školu pro mě znamenal začátek nové etapy. Zvláštní charakter mu však dalo až moje začlenění se do „mezinárodní rodiny“ AIESEC. Hned první setkání – konference – mně učarovala pohodou, zábavou a vzájemným porozuměním takového množství předtím neznámých lidí. Přesto byla pro mě ze začátku největším přínosem možnost najít si v novém velkoměstě a na nové škole skvělé kamarády. Následná práce v týmu mi pomohla získat nové znalosti, zkušenosti a kontakty. Vyzkoušela jsem si také práci na organizaci mezinárodního projektu a před nedávnem jsem úspěšně kandidovala na pozici teamleadera. Znamená to, že vedu tým čtyř studentů, s kterými společně pracujeme na podobných projektech jako já v začátcích. AIESEC mi dává možnost poznat sebe sama, odhalit svoje přednosti, zkoušet stále něco nového a hlavně dosahovat v osobním životě stále vyšších cílů. Je to vynikající příležitost, jak se připravit na budoucí život a poznat svět.

Veronika Borošová
nový člen

Máš chuť dozvědět se více přímo od členů AIESEC a zeptat se jich na to, co tě zajímá? Pak jsou tu infoschůzky AIESEC právě pro Tebe.

26.9.2005, 19.45
JM 105, Jižní Město

27.9.2005, 19.45
SB 323, Žižkov

Mohlo by tě zajímat: