Amsterdam

1. 3. 2001 | | Nezařazené

Když se řekne Amsterdam, vybaví se labužníkovi holandský sýr, architektovi větrné mlýny, podnikavci překupník s heroinem a studentovi ekonomie tulipánová horečka.

AMSTERDAM, Ježkova 10, Praha 3
02/22 71 67 51

Když se řekne Amsterdam, vybaví se labužníkovi holandský sýr, architektovi větrné mlýny, podnikavci překupník s heroinem a studentovi ekonomie tulipánová horečka (Peněžní ekonomie a bankovnictví – Z. Revenda, str. 529, box 15.1 – pozn.aut.). Doufáme, že po přečtení této recenze se vám vybaví i jedna příjemná žižkovská osvěžovna. Typ této provozovny bychom zařadili někam mezi útulnou hospůdku a noční bar….Zde bohužel končí recenze mého kolegy, neboť se ukázalo, že po důkladné inspekci výčepních lihovin si více nepamatuje. Proto si dovolím pokračovat sám.

Nejprve bych připomněl obsluhu, která v těchto prostorách vždy vynikala svou výjimečností. Vrchní (tehdy ještě restaurace U Koniáše) obvykle žádosti o malé pivo zamítal se slovy „do frťana nečepuju“ a přes ujištění, že nebudeme nic jíst, se nekompromisně obracel ke kuchyni volaje „třikrát smažák“. Současná situace je bohužel v tomto ohledu zcela opačná. Obsluha (ženského pohlaví) se skrývá v prostorách baru jako v ulitě. Rychlost jejího pohybu pak hosta instinktivně nutí, aby se podíval, zda za ní nezůstává slizká stopa.

Potěšující je v Amsterdamu alespoň kvalita podávaných nápojů a pokrmů, která převyšuje žižkovský průměr. Prostory jsou docela zachovalé, rozhodně se nejedná o typickou „čtyřku“. Ještě donedávna zde probíhaly hudební párty Radia 1, ale na taneční ploše se v době našeho pobytu vyskytovaly pouze výherní automaty a opilý teenager, který zápolil se stolním fotbálkem a očividně nepochopil princip stolní hry, neboť se občas snažil do míčku kopnout. Všechny automaty a teenager se naštěstí nacházejí v zadním salonku, a tak je v ostatních místnostech klid. Někteří hosté o tomto salonku ani nevědí a přitom je spojnicí dvou na sobě nezávislých částí Amsterdamu. Do každé z těchto prostor lze vstoupit samostatným vchodem, každá má vlastní bar a liší se mírně v interiéru.

Podle našich zkušeností bývá v Amsterdamu často volno, což je pravděpodobně způsobeno vyššími cenami. Nicméně nejsou tak vysoké, aby vás odradily od návštěvy tohoto podniku.

Hodnocení (max. 5):

Poloha

3,5

Ceny

3
Prostředí

3
Atmosféra

3,5
Obsluha

3
Kvalita stravy

4
Čistota

4
WC

3,5

Mohlo by tě zajímat: