Anketa: Jak vám chutná v menze na Žižkově?

Anketa: Jak vám chutná v menze na Žižkově?

Jak vám chutná v menze na Žižkově? Jíte tam? Ptali jsme se studentů i učitelů.

Ján Babin, katedra ekonomie, FNH
V menze občas jím. A jako nenáročný strávník jsem spokojený.

Michal Spirit, katedra práva, FMV
V menze na Žižkově se stravuji málo. Učím totiž spíše na Jižním Městě, ale každopádně si nestěžuji. Myslím si, že to ujde.

Lenka Halfarová, katedra ekonomie, FNH
Budu upřímná, moc mi tam nechutná.

Alexej Sato, katedra mezinárodního obchodu, FMV
V menze se stravuji z časových důvodů zřídka, ke kvalitě jídel však nemám připomínek.

Emilie Kalínská, katedra mezinárodního obchodu, FMV
V menze se nestravuji, protože mám většinou rozvrh v poledních hodinách. Byla jsem tam jen několikrát a to jsem byla vcelku spokojená.

Zdeněk Chytil, katedra ekonomie, FNH
V menze se stravuji spíše sporadicky – z časových důvodů, ne vždy jsem v době oběda ve hlavní budově VŠE. Můj osobní dojem je, pokud to ovšem lze vzhledem k mým občasným návštěvám považovat za objektivní, že úroveň je poslední dobou spíše horší. Když vidím ukázková jídla za sklem, nemám pocit euforie, ani slinné žlázy nevykazují zvýšenou aktivitu. Chybí nápaditost, chybí i ten pult, který dříve zpestřoval nabídku – italská, čínská kuchyně…

Eliška, FMV, 2. ročník
Něco tam je docela dobrý, například rizoto se zeleninou. Za ty peníze by ale jídlo mohlo být lepší, určitě bych zlepšila kvalitu, také bývá často studené. Na druhou stranu salátový bar je tam úžasný.

Ondřej, FIS, 4. ročník
Do menzy chodím sem tam. Nejsem moc vybíravej, já sním většinou všechno.
Možná si tam člověk má občas problém něco vybrat, ale když už tam jednou dojdu, tak si něco vždycky dám. Prostě, když mám hlad, jdu do menzy. Ale nelíbí se mi, že nedostávám příspěvek na stravování jako ti, co jsou na kolejích.

Lucka, FPH, 3. ročník
Do menzy chodím. Na začátku tam bylo jídlo super, ale teď je to něco úplně jiného, takový průměr. Výběr docela ujde, vždycky si najdu něco, co si dám. Spíš mi vadí, jak se teď zvýšily ceny. Ale pořád je lepší chodit do menzy, než si vařit.

Petr, FFÚ, 5. ročník
V menze se stravuju tak jednou týdně. Jídlo tam je tak středně dobrý, většinou se to dá sníst. Ale cena podle mě neodpovídá kvalitě jídel. Když si skočím dolu do bufetu, tak zaplatím za jídlo o půlku víc. Není to zase o tolik dražší a hlavně kvalita je dvakrát lepší. Co se týče obědů, tak ty ještě ujdou, je tam poměrně i dobrý výběr, ale večeře nejsou nic moc. Je to takový zbytkový jídlo, „co dům dal“.

Vadim, FMV, 5. ročník
Občas se do menzy dostanu a připadá mi, že se kvalita pořád snižuje. Předtím to bylo rozhodně lepší. Ale taky je možný, že jsem se toho jenom jednoduše přejedl. Připadá mi ale, že to jídlo se tam vůbec nemění, pořád je tam ta samá nabídka toho samého. Co se týká cen, tak jídlo mi připadá rozhodně levný. Kdyby bylo dražší a kvalitnější, tak bych to rozhodně uvítal.

Eva, FMV, 1. ročník
Připadá mi to dobrý. Není to jako od maminky, ale je to fajn. Vždycky se tím najím, i když bych trošku zvětšila výběr. Jinak si nestěžuji. Znám lidí, co chodí do jiných menz v Praze a prý to mají mnohem horší.

Diskuze

Jak anonymně přispívat do diskuze? Stačí zaškrtnout "Chci zveřejnnit jako host" a vyplnit náhodné jméno a e-mail

Mohlo by vás zajímat

DSCF2650

Komentář: Kreditové poukázky jako brzda potenciálu. Proč studenti VŠE raději obětují jazyky i Erasmus?

Nejeden student VŠE se během studia setkal s problémem nedostatku kreditových poukázek a mnozí z nás se pravděpodobně nečekaně ocitli v situaci, kdy museli tento systém vysvětlovat kamarádům a známým z jiných univerzit. Tento unikátní systém Vysoké školy ekonomické, kde student za zapsané kredity „platí“ kreditovými poukázkami, může vypadat jako perfektní motivační faktor pro mladé...

Poznámka 2026-04-02 120333

Kde se na VŠE dobře najíst? Pozor na Ševčíka a účtování porcí

V dnešní době se většina z nás snaží žít zdravým životním stylem. Ze všech stran na nás křičí marketingové kampaně, ať jíme zdravě, vyváženě a pravidelně. Jak to ale dodržet, když trávíte celý den ve škole? To už vám nikdo neřekne. Výsledkem je, že až 30 % studentů nemá za den plnohodnotné teplé jídlo. Pokud...

iList_YouTube_Úvodní foto

Daniel Krutý: Motoristé Babiše neuhlídali, voliči SPD a PRO jsou zklamaní

Daniel Krutý, zakladatel a předseda Hnutí Generace, student a politik. Ve volbách do Poslanecké sněmovny jeho strana získala 30 000 hlasů. Proč se v patnácti letech rozhodl vstoupit do politiky a založit vlastní stranu? Jak je to s ruskými vazbami Hnutí Generace a „pohlídali“ Motoristé Babiše? Celý rozhovor, na kterém redakce iList spolupracovala s Klubem...

heye-jensen-K45LGWZIw2Q-unsplash

Komentář: Studuješ a potřebuješ střechu nad hlavou? Začni šetřit na kauci a zapomeň na komfort!

Agendou kdejakého politika je dnes dostupnost bydlení. Kromě příspěvku na bydlení se ovšem studentů vůbec nedotkne. Dostupnost se stala spíše rétorickým nástrojem, jak naverbovat voliče. Studenti mají na výběr ze tří ne příliš komfortních variant, a to nájem, kolej nebo dojíždění. Po procesu privatizace nemovitostí, která v 90. letech rozdmýchala český vír bytového trhu, je...