Antikvariát VŠE po letech ukončuje provoz

19. 12. 2018 | | Studentský život, Zprávy ze školy Antik 1

Antik VŠE uzavírá k 20. prosinci 2018 svou prodejnu ve čtvrtém patře Staré budovy. Oznámil to na svých webových stránkách a studentům, kteří zde nabízejí své učebnice, zaslal e-mail. V budoucnu by měl vzniknout web, který bude propojovat nabízející a kupující.

Jedinci, kteří mají v Antiku knihy v komisním prodeji, obdrželi e-mail s oznámením o ukončení provozu ke konci roku 2018. Ve zprávě se dále uvádí, že pokud nebudou knihy vyzvednuty do Vánoc, budou poskytnuty k volnému rozebrání. Peníze za prodané knihy je rovněž možné vyzvednout do 20. prosince tohoto roku.

„V Antiku jsem vždy sehnala, co jsem potřebovala, a za rozumnou cenu. Je škoda, že jej zavírají,“ vyjadřuje se k situaci studentka druhé fakulty. Dále dodává, že přes Antik své již nepotřebné knihy prodávala, neboť jí odpadla starost s domlouváním a předáváním.

V zimním semestru 2017 skončila také Burza Učebnic, která probíhala v areálu na Jižním Městě.

Tým Antiku VŠE zároveň láká na nově vznikající inzertní web, který bude sloužit pro přímý prodej knih. „Nový web nejspíš nevyužiji, protože stejným způsobem můžu své knihy prodat ve Facebookových skupinách,“ říká student čtvrté fakulty.

Dotazy týkající se například počtu knih, které Antikem prošly, nám bohužel nebyly zodpovězeny.

Foto: Filip Kubus

Mohlo by tě zajímat: