Během Absolventského večera se VŠE proměnila v místo setkávání

13. 11. 2019 | | Zprávy ze školy Absolventský večer_2019

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) si zakládá na svém vztahu s absolventy. Jednou v roce pro ně proto chystá speciální akci, kdy se bývalí studenti všech fakult mohou sejít, pobavit se a dozvědět se, co je nového na akademické půdě. V sobotu večer 9.11.2019 proběhl další ročník Absolventského večera, který navštívil rekordní počet bývalých studentů.

Všichni příchozí návštěvníci se po welcome drinku přesunuli do Vencovského auly, kde po zahájení akce rektorkou školy Hanou Machkovou  představil Symfonický orchestr VŠE své dvě skladby. Následně se slova chopila opět rektorka. Věnovala se tématům jako VŠE v číslech, silné a slabé stránky školy nebo úspěchy v rankingách. Vyzdvihla pozitivní fakt, že na univerzitě v roce 2018 studovalo necelých 13,5 tisíce studentů, zvýšil se rozpočet školy a škola dosáhla na 60. příčku v mezinárodním hodnocení European Business School. Rektorka byla při svém projevu i kritická. ,,Zahraničních pedagogů máme na škole velmi málo. Usilujeme o to, abychom jich nalákali mnohem více,“ uvedla Machková.

Po slovu rektorky promluvili děkani všech šesti fakult. Během krátkých projevů se vyjadřovali k uplynulým novinkám na svých fakultách a plánech do budoucna. Všichni děkani si pochvalovali nárůst počtu studentů, kdy největší změna byla zaznamenána na Fakultě informatiky a statistiky. ,,Náš meziroční nárůst přihlášek do bakalářských programů dosáhl 43 %,“ uvedl děkan Fischer. Děkani dále zmiňovali, jakých nových akreditací se jim podařilo dosáhnout nebo s jakými školami či institucemi spolupracují. Docent Bína, děkan Fakulty managementu, však vyzdvihl i to, že si škola zakládá na přátelském prostředí, které ocenilo hodnocení Spokojená škola 2018.

V další části večera se účastníci mohli sejít v jedné z učeben Rajské budovy na Dezertu s děkanem, kdy děkani mluvili konkrétně ke svým absolventům. Josef Taušer, děkan fakulty Mezinárodních vztahů, upozornil na nečekaný úspěch projektu Alumni mentoring. ,,Podařilo se nám propojit 60 dvojic. To předčilo naše očekávání,“ liboval si Taušer.

Během večera se účastníci programu mohli občerstvit formou rautu, poslechnout si smyčcové trio Inflagranti a Josefa Vojtka a zatančit si na videodiskotéce.

Foto: Tomáš Medek

Mohlo by tě zajímat: