Budou videa oblíbenější než přednášky a skripta?

12. 7. 2018 | | Studentský život, Zprávy ze školy ekonomie vyučující

Poslouchání písniček a sledování videí – a učení se pomocí nich – je v dnešní době běžnou součástí dne. Studenti Vysoké školy ekonomické (VŠE) se pomocí videí rovněž vzdělávají a leckdy virtuální výuku upřednostňují před tou skutečnou. Místo sezení na cvičeních tak vyhledávají například portály Ekospace či Ekofun.

Každý ze studentů VŠE, nezávisle na fakultě, neunikne předmětům jako je mikroekonomie a makroekonomie. A jak už tomu běžně bývá, ne vždy se studentům podaří docházet na cvičení a přednášky pravidelně. Následné samostudium z učebnice či materiálů v případě ekonomie, kde je potřeba pochopit mnoho souvislostí, se stane náročným, zdlouhavým a neefektivním. Mezi studenty se proto stalo trendem se učit z videí, která pro ně přináší mnoho výhod.

Kromě toho, že se toto “individuální doučování” může konat kdykoliv a kdekoliv, si mohou posluchači vybrat potřebnou látku a videa přetáčet nebo podle potřeby posouvat a opakovat. Výuka je navíc zdarma, ačkoliv někteří z nich by rádi autory finančně podpořili. „Za celých sedm let se nabídlo již mnoho lidí, že mi zašle peníze. Vždy jsem jim ale jen poděkoval za nabídku a napsal, že si toho moc vážím,“ říká David Šetek, zakladatel portálu Ekospace.

Na internetu se, s výjimkou těchto dvou webů, nevyskytuje příliš mnoho portálů, které by se na výklad ekonomie zaměřovaly komplexně a systematicky po určitých kapitolách. I tyto dvě strány se však přes podobnost zaměření v některých vlastnostech odlišují.

Společné prvky

Rozdíly

Autor portálu Ekospace se dále věnuje natáčení nových videí, která prozatím nezveřejňuje. Podle slov zakladatele Ekofun jsou jeho videa také v plánu, ale pouze pro vybrané posluchače. „Videa plánuji už pouze během své výuky a pro své diplomanty. Jednalo by se o pokročilé metody v ekonometrii, které nejsou náplní výuky. Tak aby jej rychleji vstřebali a zvyšovala se tak úroveň závěrečných prací,“ okomentoval autor Ekofunu.

Mohlo by tě zajímat: