Bydlení na kolejích zatím nepodraží

25. 3. 2003 | | Nezařazené

Nový ceník poplatků na kolejích VŠE platí od začátku února. Ubytovaní nebudou platit za vlastní lampičky a varné konvice. Sazba za klasické počítače a notebooky se sjednotila na 50 korun měsíčně a počítač s tiskárnou vyjde na 67 korun. Naopak výše kolejného zůstává nezměněna. Za přenocování návštěvy se bude platit 25 korun, přičemž se nerozlišuje, zda jde o studenta nebo ne.

Nový ceník poplatků na kolejích VŠE platí od začátku února. Ubytovaní nebudou platit za vlastní lampičky a varné konvice. Sazba za klasické počítače a notebooky se sjednotila na 50 korun měsíčně a počítač s tiskárnou vyjde na 67 korun. Naopak výše kolejného zůstává nezměněna.

Za přenocování návštěvy se bude platit 25 korun, přičemž se nerozlišuje, zda jde o studenta nebo ne. Výjimku tvoří studenti ubytovaní na jiné koleji VŠE, kteří mohou přenocovat zdarma. Část prostředků získaných z poplatků za návštěvy se využije přímo na kolejích ke „zvelebení“ bydlení. Podle vedoucího provozního oddělení kolejí Ivana Matějů to bude zhruba 50 %. Peníze zůstanou na jednotlivých blocích a o jejich použití rozhodnou vedoucí společně s kolejními radami.

Výše kolejného na VŠE zůstává již několik let stejná a průměrně je jednou z nejnižších v Praze. Podle Ivana Matějů se o zvýšení kolejného uvažuje, ale změnu musí nejdříve schválit Akademický senát VŠE (AS). Jeho člen a zároveň člen Centrální kolejní rady Přemysl Zdeněk tuto informaci potvrdil. Nestane se tak ale dříve než začátkem příštího akademického roku.

Mohlo by tě zajímat: