„Céčko“ již brzy pojede

29. 10. 2002 | | Studentský život

Stanice metra Hlavní nádraží byla otevřena již 12. října. O týden později jezdilo metro na trase C až na Florenc. „Do konce listopadu by měla být zprovozněna celá trasa C až na Nádraží Holešovice,“ sdělila nám Eva Dydová z Dopravního podniku hl. m. Prahy. Ze severojižní magistrály tak do dvou měsíců zmizí autobusy náhradní linky X-C, které znesnadňovaly průjezd Prahou.

Stanice metra Hlavní nádraží byla otevřena již 12. října. O týden později jezdilo metro na trase C až na Florenc. „Do konce listopadu by měla být zprovozněna celá trasa C až na Nádraží Holešovice,“ sdělila nám Eva Dydová z Dopravního podniku hl. m. Prahy. Ze severojižní magistrály tak do dvou měsíců zmizí autobusy náhradní linky X-C, které znesnadňovaly průjezd Prahou. Do konce října by současně mělo jezdit metro na trase A ze Skalky do stanice Muzeum.

Provoz na celé trase A bude obnoven podle současných odhadů do Vánoc. Vlaky budou pouze projíždět stanicemi na březích Vltavy -– Staroměstskou a Malostranskou. Horizont zprovoznění nejdelší trasy B se oddálil na konec března. Mimo provoz však i poté zůstanou nejpostiženější stanice Křižíkova a Invalidovna. Další půlrok tedy budou muset cestující ze severozápadních čtvrtí města využívat přetíženou tramvajovou linku X-B nebo náhradní vlakové spojení z Běchovic přes Libeň na Masarykovo nádraží.

Rekonstrukce železničního mostu v dolní části Seifertovy ulice se zatím městské dopravy nedotkne. „Do konce roku zde žádnou výluku tramvají neplánujeme,“ upřesnila Eva Dydová. V uplynulém roce došlo v úseku pouze k několika krátkodobým výlukám. „Datum dokončení rekonstrukce mostu závisí především na investorovi, kterým jsou České dráhy. Ty již několikrát termín posunuly,“ dodala Dydová.

Podle projektu má v budoucnosti dojít k zahloubení vozovky pod mostem na křižovatce „Bulhar“, kde bude odstraněno křížení tramvajové a automobilové dopravy. To se pak přesune výše do Seifertovy ulice. „Akce si zřejmě vyžádá dlouhodobější výluku tramvají, ale budeme se snažit, aby spojení bylo co nejlépe zajištěno,“ říká mluvčí městské části Praha 3 Petr Blažek.

Mohlo by tě zajímat: