Co dělat, když něco ztratíte

8. 4. 2004 | | Studentský život

Všechny věci nalezené v obou budovách na Žižkově končí v šatně v Nové budově. Nosí je tam ostraha, uklízečky i studenti. V areálu Jižního Města je pátrání po ztracené věci složitější, nicméně většina nálezů se po čase dostane do vrátnice u hlavního vchodu.

Na Žižkově

Všechny věci nalezené v obou budovách na Žižkově končí v šatně v Nové budově. Nosí je tam ostraha, uklízečky i studenti. Nacházejí se tam ale jen věci nízké hodnoty, nejčastěji otrhané šály, děravé rukavice, skripta nebo poznámky z přednášek. Ztracené mobilní telefony, kalkulačky a zachovalé kusy ošacení se objevují jen zřídka, nálezce si je téměř vždy nechá Na konci roku se pak nevyzvednuté věci vystaví na pultě šatny, ať si každý vezme, co se mu líbí.

Na Jižáku

V areálu Jižního Města je pátrání po ztracené věci složitější, nicméně většina nálezů se po čase dostane do vrátnice u hlavního vchodu. „Bezcenné“ nálezy, jako jsou poznámky, sešity nebo jednotlivé rukavice z páru, leží na pultu vlevo od okénka, ty ostatní (mobily, hodinky, kalkulačky, řetízky, kompletní páry rukavic) hlídá uniformovaná stráž ve vrátnici a vydá vám je jen proti vašemu podpisu. Věci, které si do roka nikdo nevyzvedne, se předají magistrátu, a ten je prodá ve veřejné aukci.

Ale ne všechny nálezy skončí na vrátnici. Věci, které najde služba v některé z počítačových učeben ve třetím patře, jsou k vyzvednutí právě u ní. Stejně fungují ztráty a nálezy v knihově a studovně v suterénu, také ty je třeba hledat u tamější služby.

Zmizela-li vám nějaká menší část oděvu, jako třeba šála nebo čepice, a ve vrátnici se zatím neobjevila, může být v šatně. Tam totiž pár dní zůstávají věci, které vypadly z kapes a rukávů bund a kabátů, pak se přesouvají do vrátnice.

Mohlo by tě zajímat: