Co plánujete na léto?

Co plánujete na léto?

Tentokrát jsme se studentů ptali, zda již mají představu o svých plánech na léto. Názory respondentů vám mohou posloužit jako inspirace v případě, že si ještě lámete hlavu nad tím, co budete v létě podnikat. Duben je totiž ten správný měsíc, kdy udělat rozhodnutí, jak naložit s letošními prázdninami.

Tentokrát jsme se studentů ptali, zda již mají představu o svých plánech na léto. Názory respondentů vám mohou posloužit jako inspirace v případě, že si ještě lámete hlavu nad tím, co budete v létě podnikat. Duben je totiž ten správný měsíc, kdy udělat rozhodnutí, jak naložit s letošními prázdninami.

Vladimír, absolvent VŠE, nyní University of Wisconsin

O prázdninách budu strašně moc pařit a pít, navštěvovat hromadu hezkých slečen a také pojedu na Ural a na Východ. O brigádě neuvažuju. Když je člověk student, tak přece nemůže pracovat. Práce škodí. Minulý rok jsem také nepracoval, protože to už jsem přišel na teorii, že práce škodí a že lepší je si užívat krásného volného času. Minulý rok jsem totiž cestoval a tolik se mi to zalíbilo, že budu cestovat i letos.

Pavel, FIS

Tyto prázdniny plánuji jet na „Work and Travel USA.“ Zatím bohužel ještě nevím přesně kam, ale chtěl bych na západní pobřeží. Asi do Los Angeles nebo San Francisca.V současné době si zajišťuju nějakou práci. Program mám přes agenturu, ale práci si hledám sám. Minulý rok jsem byl ve Spojených státech na internshipu.

Jana, FPH

Určitě budu chodit do práce, protože mám stálé zaměstnání. S rodiči pojedeme na dovolenou do Krkonoš na tři týdny. Pak pojedu s kamarádkou někam k moři. Asi do Bulharska. Pracovní programy pro studenty neplánuju, protože není čas a chci si odpočinout.

Lucie, FMV

Přes léto budu pracovat. Už mám práci zajištěnou. Budu dělat číšnici. Zatím nic jiného neplánuju, to bude záležet na finanční situaci. Žádného studentského pracovního programu jsem se ještě neúčastnila, protože je to finančně velice nákladné. Navíc se tam vyplatí jet minimálně na tři měsíce. Na střední škole jsem ale byla na jazykových kurzech.

Vojtěch, FMV

Pojedu do Indie. Možná i do Nepálu, to ještě nevím přesně. Plánuju tam jet na měsíc, maximálně dva. Jinak v průběhu semestru zároveň i pracuju, takže přes léto chci mít volno a o pracovních programech neuvažuju.

Bětka, FMV

Zatím mám dvě možnosti. První je, že pojedu pracovat jako au pair do Francie. Dala jsem si inzerát na internetu, a jestliže se mi ozve nějaká přijatelná rodina, tak pojedu do Francie. Zatím se mi jedna rodina ozvala, ale nebylo to úplně to, co bych si představovala. Jako druhou možnost mám letní univerzitu na Wirtschaftsuniversität Wien. Jestli pojedu do Vídně záleží na tom, zda dostanu stipendium nebo ne. To by bylo v červenci. Potom bych se ještě na 14 dní v srpnu vypravila na letní univerzitu od AEGEE. Pokud by mi ale vyšla au pair, tak bych se rozhodla spíše pro tuto variantu.

Kristen, zahraniční studentka na VŠE

Vracím se zpět do Kalifornie. Budu se účastnit letní školy, a pak pracovat. Mám domluvený internship ve sportovně marketingové firmě. Jinak mou domovskou univerzitou je University of Texas v Austinu, ale původem jsem z Kalifornie, takže obvykle se vracím na léto tam. Pobyt v Praze je perfektní, je tu spousta legrace. Město je nádherné, je zde mnoho k vidění.

Martin, FMV

Asi si vezmu nějakou brigádu, a potom budu cestovat po vlastech českých. Práci zatím ještě sháním. Loni jsem byl na programu „Work and Travel“ a kdyby to šlo, příští rok bych jel znovu. Letos nejedu, protože jsem si řekl, že si dám pauzu, odpočinek. Určitě by mě ale lákalo jet ještě jednou. Loni jsem byl na západě, tak příště asi na východ. Moc se mi to líbilo, dobrá zkušenost.

Honza, FMV

Rád bych jel pracovat do Německa. Chtěl bych ale nějakou kvalifikovanější práci, takže ne typu „Work and Travel“. Chtěl bych využít své odborné a jazykové znalosti v praxi a případně využít práce v zahraničí i jako reference do budoucna. Již mám zkušenost s pobytem v Austrálii, kde je v rámci studijního víza i pracovní povolení. Jako turistu by mě Austrálie určitě ještě lákala, ale pracovně ani studijně už ne. Zvláště mohu všem doporučit návštěvu Nového Zélandu.

Diskuze

Jak anonymně přispívat do diskuze? Stačí zaškrtnout "Chci zveřejnnit jako host" a vyplnit náhodné jméno a e-mail

Mohlo by vás zajímat

patrik-velich-5sYslpb3Q8c-unsplash

Na VŠE začíná působit spolek Generation for Unity. Podpoří ukrajinské studenty

Organizace Generation for Ukraine, která nabízí rozvoj potenciálu ukrajinských studentů, začala působit na Vysoké škole ekonomické (VŠE). Mladí Ukrajinci tak získají příležitost rozšířit svou komunitu a lépe se integrovat. Komunita ukrajinských studentek a studentů pod názvem Generation for Ukraine, zkráceně Gen4UA, působí už od roku 2023 na Univerzitě Karlově. Organizace si klade za cíl pomáhat...

učení, zkouška

Eat, Sleep, Study, Repeat: Jak se letos učit chytře, a ne dlouho!

První předtermíny zkoušek jsou už za rohem. Po semestru bohatém na státní svátky je tak čas začít přemýšlet, jak vše dohnat, nezbláznit se a ideálně zaskórovat lépe než na čtyřku. Přinášíme tipy jak pro studenty, kteří nemají problém s průběžnou přípravou, tak pro ty z vás, kteří spoléhají na „allnighters“ těsně před testy. Než se...

DSCF2650

Komentář: Kreditové poukázky jako brzda potenciálu. Proč studenti VŠE raději obětují jazyky i Erasmus?

Nejeden student VŠE se během studia setkal s problémem nedostatku kreditových poukázek a mnozí z nás se pravděpodobně nečekaně ocitli v situaci, kdy museli tento systém vysvětlovat kamarádům a známým z jiných univerzit. Tento unikátní systém Vysoké školy ekonomické, kde student za zapsané kredity „platí“ kreditovými poukázkami, může vypadat jako perfektní motivační faktor pro mladé...

680363148_1533520658783680_3167244565996985822_n

Mirek Topolánek po letech opět na VŠE! Buďte u toho i vy

Na Vysokou školu ekonomickou (VŠE) ve středu 13. května v 18 hodin dorazí bývalý premiér Mirek Topolánek a ekonomka Lenka Zlámalová. Ve Vencovského aule budou živě nahrávat epizodu populárního podcastu Zlámaný Topol, který pravidelně vychází na webu INFO.CZ, a vy můžete být u toho! Večerní akci zahájí rektor VŠE Petr Dvořák úvodním slovem. Následovat bude...