Anketa: Co si myslíte o Studentském listu?

Anketa: Co si myslíte o Studentském listu?

Tentokrát jsme se na chodbách Vysoké školy ekonomické zeptali studentů, co si myslí o měsíčníku Studentský list.

Lucie, FPH, 6.sem.
Studentský list čtu pravidelně. Pokaždé zde získám informace, které jsou pro studenty velice důležité a které se jinde velmi těžko shání.

Jakub, FPH, 6.sem.
Pokaždé v něm nacházím nepřeberné množství informací, které jsou mi přínosem při studiu. SL je pro mne zpravodaj, který mi šetří nejen čas, který bych strávil individuálním zjišťováním aktuálních informací, ale zároveň je jakýmsi duchem naší školy, který podává ucelený obraz o vedení VŠE a životě studentů. A nejen to – tematicky je velmi zdařilý. Student si může vskutku vybrat, co ho zajímá, a SL se tak stává dobrým čtením pod lavici:o). I když bych rád uvítal stránku kvízových otázek, křížovek či rébusů. Jinak je SL, stejně tak i jeho elektronická podoba, výsledkem dobře odvedené práce autorů.

Štěpán, FFÚ, 4.sem.
Nejvíc mě zajímají reportáže o dění na škole. U Bulvy se dá zasmát, ale někdy se moc blíží realitě, resp. naopak, což je docela znepokojivé.

Honza, FNH, 4. sem.
Studentský list nekupuju, čtu ho jen občas, když se mi dostane do ruky od někoho jiného. Dá se tam najít pár zajímavých článků, ale ten zbytek mi připadá jako plomba, aby toho bylo víc.

Zuzana, FPH, 4.sem.
Studentíci odvádějí moc dobrou práci. A kdo dneska pracuje zadarmo, že..?! Studentský list čtu od začátku do konce a nemám nic, co bych mu vytkla. Hodně dobrovolných příspěvků do budoucna!

Jana, FIS, 6.sem.
Pro někoho, kdo nebydlí na koleji, je to určitě další dobrý zdroj informací. Možná proto bych ocenila trochu méně info o kolejích a víc o věcech, které se dojíždějícím hůř shání. Ale jinak je opravdu dobrý.

Aleš, FMV, 10.sem.
Občas je tam pár zajímavých článků, ale vůbec bych to s chválou nepřeháněl. Nemá konkurenci, tak se nedá srovnávat. Zpravodaj VŠE se za konkurenci totiž považovat nedá.

Vláďa, FPH, 6.sem.
Jedná se o poměrně dobrý plátek. I když ho nečtu pravidelně, občas se mi do ruky dostane. Na naší skvělé škole člověk slyší mnoho informací a těžko se orientuje v tom, co je ještě pravda a co už ne – a právě tady občas SL pomůže (snad). Fajnová je občas také Bulva.

Diskuze

Jak anonymně přispívat do diskuze? Stačí zaškrtnout "Chci zveřejnnit jako host" a vyplnit náhodné jméno a e-mail

Mohlo by vás zajímat

DSCF2650

Komentář: Kreditové poukázky jako brzda potenciálu. Proč studenti VŠE raději obětují jazyky i Erasmus?

Nejeden student VŠE se během studia setkal s problémem nedostatku kreditových poukázek a mnozí z nás se pravděpodobně nečekaně ocitli v situaci, kdy museli tento systém vysvětlovat kamarádům a známým z jiných univerzit. Tento unikátní systém Vysoké školy ekonomické, kde student za zapsané kredity „platí“ kreditovými poukázkami, může vypadat jako perfektní motivační faktor pro mladé...

Poznámka 2026-04-02 120333

Kde se na VŠE dobře najíst? Pozor na Ševčíka a účtování porcí

V dnešní době se většina z nás snaží žít zdravým životním stylem. Ze všech stran na nás křičí marketingové kampaně, ať jíme zdravě, vyváženě a pravidelně. Jak to ale dodržet, když trávíte celý den ve škole? To už vám nikdo neřekne. Výsledkem je, že až 30 % studentů nemá za den plnohodnotné teplé jídlo. Pokud...

iList_YouTube_Úvodní foto

Daniel Krutý: Motoristé Babiše neuhlídali, voliči SPD a PRO jsou zklamaní

Daniel Krutý, zakladatel a předseda Hnutí Generace, student a politik. Ve volbách do Poslanecké sněmovny jeho strana získala 30 000 hlasů. Proč se v patnácti letech rozhodl vstoupit do politiky a založit vlastní stranu? Jak je to s ruskými vazbami Hnutí Generace a „pohlídali“ Motoristé Babiše? Celý rozhovor, na kterém redakce iList spolupracovala s Klubem...

heye-jensen-K45LGWZIw2Q-unsplash

Komentář: Studuješ a potřebuješ střechu nad hlavou? Začni šetřit na kauci a zapomeň na komfort!

Agendou kdejakého politika je dnes dostupnost bydlení. Kromě příspěvku na bydlení se ovšem studentů vůbec nedotkne. Dostupnost se stala spíše rétorickým nástrojem, jak naverbovat voliče. Studenti mají na výběr ze tří ne příliš komfortních variant, a to nájem, kolej nebo dojíždění. Po procesu privatizace nemovitostí, která v 90. letech rozdmýchala český vír bytového trhu, je...