Decentní dýně

13. 2. 2004 | | Nezařazené

Když Italskou ulicí zamíříte od školy směrem do kopce, po zhruba deseti minutách byste měli dojít k nenápadné, ba až Decentní dýni. U vstupu do café-baru můžete natrefit na skupinku mladých pohodářů, mezi nimiž koluje předmět vydávající nezaměnitelnou vůni. Prostory baru jsou širší než delší, rozdělené do dvou místností. V té přední se nachází bar, v té zadní fotbálek.

Italská 32, Praha 2

tel. 222 254 481

Když Italskou ulicí zamíříte od školy směrem do kopce, po zhruba deseti minutách byste měli dojít k nenápadné, ba až Decentní dýni. U vstupu do café-baru můžete natrefit na skupinku mladých pohodářů, mezi nimiž koluje předmět vydávající nezaměnitelnou vůni. Prostory baru jsou širší než delší, rozdělené do dvou místností. V té přední se nachází bar, v té zadní fotbálek, a oba sálečky jsou odděleny výklenkem s toaletami a umyvadlem. Stěny jsou barevně laděny dýňově, tj. oranžově, a visí na nich černobílé fotografie místy lehce dekadentního ražení. Na poličce vedle malého okýnka se krčí pár vydlabaných dýniček; v zimních měsících oceníte dostatek věšáků.

Volného místa mezi dřevěnými lavicemi, židlemi a stoly je tu tak akorát na otočku pro obsluhu. Ta je rozhodně pohodová, a když se připomenete, tak i pohotová. Kouřit je povoleno a velké plus je fungující větrání, které udržuje v místnostech dýchatelný vzduch. Vstoupit mohou spolu se svými páníčky i psi. Osvětlení je decentně dostačující, hudba nepříliš hlasitá, takže na sebe nemusíte řvát, uslyšíte nikoho neurážející starší zahraniční pop-rock. K papú si můžete dát hermoš (47 Kč), utopence (33 Kč), nachos (64 Kč) nebo pirohy s různými náplněmi (19–25 Kč) či bagety dle nabídky (35 Kč).

Celkový dojem není nijak oslnivý, ale zároveň ani rušivý. Po estetické stránce by interiér potřeboval lehce doladit zejména na předělu místností, kde je umyvadlo přece jen příliš na očích.

Nápoje

espresso – 22 Kč

caffé Sladká Dýně – 50 Kč

sangria (0,2 l) – 38 Kč

svařák – 29 Kč

Gambrinus 10 – 20 Kč

Otvírací doba

po–pá 13:00–24:00

so–ne 17:00–24:00

Mohlo by tě zajímat: