Delší zkouškové přinese čas na výstavy i promítaná filmu. Podívejte se na týdenní přehled akcí.

26. 1. 2020 | | Studentský život Pražský hrad

Stejně jako minulý rok se zkouškové období prodlužuje až do do pátku 7. února 2020, měnil se i rozvrh registrací a zápisů. Pro ty, kteří mají všechny předměty úspěšně za sebou to znamená více času na relaxaci před začátkem semestru. Podívejte se, kam zajít a jak s ním nejlépe naložit.

Pondělí, 27. ledna

Začátek týdne si můžete zpříjemnit návštěvou výstavy oblíbeného Malého prince. Pořádá ji Eliška Podzimková, animátorka, ilustrátorka a fotografka. Vrátit se do dětství vám pomůže její interpretace kouzelného světa knihy. Nejlépe si pořiďte vstupenky předem na stránce GoOut. Otevírací hodiny jsou pondělí až pátek mezi 15:00 a 20:00.

Pro nadšence kvalitního vína pondělí přináší začátek každoroční akce Wine Week 2020. Máte možnost vyzkoušet degustační menu v restauracích Prahy, poslechnout si prezentaci vinařství a zúčastnit se Galadegustace v úterý 28. ledna. Pokud se rozhodnete i pro ni, nezapomeňte nakoupit vstupenky na Ticketmaster.

Sportovní zážitek také nesmí chybět. Obchodní centrum Europark tuto sobotu slavnostně zahájilo provoz ledové plochy pro veřejnost přímo v prostorách centra. Zabruslit si máte čas až do 7. 3., tak toho určitě využijte. Ale pozor, podmínkou pro vstup je nošení rukavic!

Úterý 28. ledna

Ústřední knihovna nás zve na promítání dobrodružného filmu Amundsen. Místo konání je Velký sál Ústřední knihovny v čase od 19:00 do 20:30. Pokud nemáte platnou legitimací Filmového klubu, budete si ji muset zakoupit za 100 korun. Odkaz na událost najdete zde.

Znáte malíře Adama Radu? Nebo vás zajímá, jak můžou vypadat díla vzniklá pomocí techniky 3D herní grafiky? Navštivte výstavu Empire Earth v Městské knihovně na opatovské pobočce. Akce trvá od 28. ledna do 29. února v hodinách 09:00 – 19:00.

Středa, 29. ledna

Pokud jste ještě pořád na cestě za vysněnou kariérou, udělejte si ve středu čas. Vysoká škola chemicko-technologická totiž pořádá workshop na téma „Jak poznat dobrou práci a udržet si ji„. Jediné co potřebujete jsou dvě hodinky vašeho času (17:00-19:00) a přihlášení zde. Dostanete tipy na to, jak se připravit na pohovor nebo zvládnout úplné začátky. Kapacita je omezená, takže s přihlašováním dlouho neváhejte.

Čtvrtek, 30. ledna

Čtvrteční večer si můžete zpestřit povídáním o expedici Severním ledovým oceánem. Důraz bude kladen i na ekologii a udržitelnost. Do diářů si poznamenejte: café Lajka, 18:30-19:30. Místo je třeba si zarezervovat, nicméně vstupné je dobrovolné.

Pátek, 31. ledna

Týden a měsíc zakončuje další den otevřených dveří, tentokrát na fakultě Podnikohospodářské. Vítáni jsou všichni zájemci o studium a jejich rodiče. Odkaz na detailní rozvrh najdete tady.

Mohlo by tě zajímat: