Den bankovnictví nebo diskuze o svobodě slova. Týdenní přehled akcí

9. 4. 2018 | | Studentský život Chill Churchill

Devátý týden přinese spoustu akcí na ekonomce. Vše zahájí v pondělí Studentský spolek 4FIS přednáškou o Ženách v IT, v úterý se můžete těšit na exportní večer o afrických trzích. Ve středu se prostory ekonomky zaplní hosty i účastníky Dne bankovnictví. To ale není všechno – projděte si náš přehled akcí.

Pondělí 9.dubna

O své kariéře díky přednášce Studentského spolku 4FIS s názvem Women in IT World povypráví Gordana Šíma Grbič, Senior Client Director. Těšit se na ni můžete od 18:00 v SB 309.

Jak získat a posilovat vůli a sebedisciplínu poradí v rámci série přednášek Cesty Úspěšných David Kocna. Na akci od 19:30 v Likešově aule je nutné se registrovat.

Úterý 10. dubna

Pokud si nevíte rady s citačními normami, určitě i nenechte ujít Citační workshop, který proběhne ve 14:30 do Klubu knihovny na Žižkově.

Zájemci o francouzský MBA program se mohou blíže seznámit s podmínkami pro přijetí a obsahem studia na dni otevřených dveří17:00RB 546.

Centrum asijských studií a Centrum evropských studií Vysoké školy ekonomické  pořádají přednášku na téma Africké trhy – problémy a potenciál. Akce se koná v RB 211 od 18:00.

V rámci série přednášek Café Evropa proběhne debata na téma Svoboda slova – je u nás v ohrožení?. O aktuální situaci budou diskutovat Lukáš Fila, novinář a ředitel vydavatelství slovenského Denník N, a Jaroslav Kmenta, investigativní novinář a spisovatel . Debatu bude moderovat Kateřina Etrychová z České televize.

Centrum asijských studií VŠE a Czech China Club zvou na přednášku Cesta po Číně: Chongqing, Hohhot, Jinhua, Ordos, Shanghai a Xiamen. Akce proběhne od 19:45 v SB 227.

Středa 11. dubna

Rozvojové a poradenské centrum ve středu odpoledne (od 12:00 do 16:00)  pořádá Den bankovní profese. Účastníci se tak mohou setkat se se zástupci předních českých bank a proniknout do specifik práce v bankovnictví. Studenti se také mohou těšit na panelovou diskuzi nebo workshopy na téma „Otevřené bankovnictví jako výzva“, „Banka v 21. století“ nebo „Kde hledat budoucnost bankovnictví“.

Na studenty, kteří si potřebují po průběžných testech odpočinout, myslel spolek Studenti pro VŠE, který pořádá od 13:00 do 18:00 na Náměstí Winstona Churchilla oddechovou akci Chill Churchill. Přijďte si zahrát netradiční outdoorové sporty nebo si jen posedět s kamarády.

Fakulta financí a účetnictví zve na Představení první úplné konsolidované účetní závěrky ČR.  V Likešově aule lze diskutovat od 18:00 o závěrce s odborníky, kteří se podíleli na tvorbě systému jejího sestavování.

Své znalosti z oblasti filmů budou testovat nejen studenti ekonomky na pátém FMV Kvízu. V 18:00 se střetnou týmy v Café-Bar Deštník.

Institut energetické ekonomie pořádá přednášku o budoucnosti evropské ekonomiky, která nese název: EU projekty chytrých sítí„. Přednášet bude Václav Janoušek z ČEZ v 19:30 v NB C.

Studentský spolek 4FIS zve hudební příznivce od 20:00 do Klubu Nová Chmelnice naFakultní koncert FIS“. Čekají je vystoupení tří kapel, DJ spoustu další zábavy.

Čtvrtek 12. dubna

Kde hledat kvalitní informace pro seminární práce se účastníci dozví na semináři pořádaném Centra informačních a knihovnických služeb  v Klubu knihovny na Žižkově od 11:00.

Budoucnosti České republiky v Evropské unii se budou věnovat dvě panelové diskuse v rámci mezinárodní konference Free Market Road Show 2018 pořádané Institutem strategického investování. Diskutovat budou přední čeští odborníci a podnikatelé na téma „Nové trendy v českém businessu“ a „Může ČR prospět odchod z EU“ od 17:00RB 101.

Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti, Asociace pro mezinárodní otázky a EurActiv.cz zvou od 19:00 na událost Česká digitální společnost?. Diskutovat o zájmech České republiky a Visegradské čtyřky v kontextu rozvoje Průmyslu 4.0 budou Dita Charanzová, poslankyně Evropského parlamentu, Michal Kadera, ředitel vnějších vztahů ŠKODA Auto, a Kryštof Kruliš, analytik Výzkumného centra AMO a předseda správní rady Spotřebitelského fóra.

Mohlo by tě zajímat: