Dokážete vymyslet nejlepší obchodní strategii? Zjistěte to

26. 3. 2018 | | Kariéra, PR články unnamed1-850x468

Společnost EY Česká republika vyhlásila soutěž s názvem Management Consulting Challenge 2018, ve které si několik studentských týmů porovná své schopnosti v přípravě business strategií. Úlohou každé skupiny bude za pár dní zpracovat případovou studii na téma expanze společnosti Liftago a nanečisto si tak vyzkoušet praktickou práci v oblasti management consultingu.

Přihlásit se mohou dvou až tříčlenné týmy složené ze studentů třetího, čtvrtého a pátého ročníku nebo čerstvých absolventů. Jejich úkolem je pak během devíti dní vypracovat případovou studii. Tématem je expanze společnosti Liftago (vytvářející platformu na online propojení individuálních licencovaných taxi řidičů a taxi společností se zákazníky, pozn. red.) do jiného města v České republice.

Finanční odměna, stáž nebo full-time

Nejlepší týmy pak EY pozve na finální kolo přímo do svých prostor. Tam budou prezentovat svůj návrh před odbornou porotou vedenou Martinem Fialou z týmu Strategie EY a Ondřejem Krátkým, CEO společnosti Liftago. Vítězný tým vyhraje 30 000 Kč, možnost stáže a zjednodušené výběrové řízení na full-time pracovní pozici.

Celá soutěž se zaměřuje na oblast management consultingu, který se věnuje pomoci společnostem v praktických otázkách řízení byznysu a řešení problémů. To vyžaduje chladnou hlavu, systematickou úvahu a perfektní prezentační schopnosti. „Když má třeba velká korporace nebo investor vstoupit na nový trh, potřebuje porozumět spoustě informací. Jde o hodně peněz, času i reputaci. A bez názoru odborníků by to nemuselo dopadnout dobře,“ vysvětluje Martin Fiala, šéf týmu Strategie EY.

Čas na podání přihlášek je do soboty 7. dubna. Pro více informací klikněte sem.

Foto: czechcrunch.cz, ey.com

Mohlo by tě zajímat: