FIS spouští třetí ročník DS&BI Academy

22. 8. 2019 | | Zprávy ze školy DS&BI Academy VŠE

Zájemci o Data Science (DS) a Business Intelligence (BI) mají letos už potřetí možnost prohloubit své znalosti v rámci DS&BI Academy pořádané Fakultou informatiky a statistiky (FIS). Jejím cílem je naučit studenty propojit tyto metody zpracování dat a umět je efektivně využít v praxi. Přihlašování probíhá do půlnoci 1. září a kapacita je omezena.

Akademie potrvá stejně jako v minulých letech od září do ledna a zúčastní se jí šestnáct až dvacet čtyři vybraných uchazečů, kteří projdou přijímacím testem i motivačním pohovorem. Program tak není určen pro úplné začátečníky. Studenti Vysoké školy ekonomické (VŠE), kteří se chtějí přihlásit, musí mít odstudovány předměty 4IT216 – Analýza a návrh informačních systémů, 4IT218 – Databáze a4IT336 – Základy Business Intelligence. Přihlásit se muže i veřejnost. Ani takové uchazeče však ověření znalostí nemine. Účast na akademii je navíc vyjde na 59 tisíc korun bez DPH.

Po úspěšném ukončení kurzu získají účastníci certifikát o absolvování, absolventi z řad studentů navíc i šest kreditových poukázek.

Případové studie i odborníci z praxe

V průběhu semestru si účastníci vyzkouší projekty z oblasti dimenzionální modelování, business analýzy, distribuovaných systémů nebo modelování datového skladu a datových pump. Kromě toho se samozřejmě naučí i to, jak všechny tyto dovednosti spojit a uvést do praxe.

Kromě vyučujících z VŠE budou účastníkům přednášet i odborníci z praxe. Partnery akademie jsou firmy jako Adastra, Avast, KPMG, Dolphin Consulting a mnoho dalších.

Zájemci mohou získat více informací na stránkách katedry informačních technologií nebo se rovnou registrovat.

Foto: GML

Mohlo by tě zajímat: