Hokejová bitva a cestovatelské přednášky. Týdenní přehled akcí

28. 10. 2018 | | Studentský život HC Ekonom

Příští týden s sebou přinese nejen spoustu zajímavých workshopů a přednášek, ale také několik hokejových zápasů. Jedním z nich je netrpělivě očekávaná Hokejová bitva, kde se ekonomka společně s dalšími třemi vysokými školami utká o prestižní pohár. Pochmurný podzim přichází v plné síle a možná máte pocit, že se vám poslední dobou do ničeho nechce. Jak najít motivaci, se dozvíte hned v pondělí na přednášce Petera Urbance. V úterý se můžete zúčastnit diskuze na téma bezpečnostní situace nejen v Evropě. A jak spojit práci s cestováním vám na středeční přednášce prozradí Matouš Vinš, spoluautor známé Travel Bible.

Pondělí 29. října

Chybí vám motivace? Není nic lepšího než vyrazit na večerní přednášku pořádanou Cestou úspěšných. Jak odhalit váš vnitřní jaderný reaktor, který vám dodá pozitivní energii a motivaci, vám prozradí Peter Urbanec. Událost proběhne v Likešově aule od 19:30. Registrovat se můžete tady.

Přijďte si poslechnout příběh 21leté studentky z Prahy, která se sama vydala na cestu do Jihoafrické republiky, kde strávila několik týdnů na pracovní stáži. Dozvíte se jaké je to plavat tváří v tvář žralokovi a co cesta do Afriky obnáší. Přednáška se koná v Kavárně dobrodruha od 19 hodin. Za vstupenku zaplatíte 100 korun a zakoupíte ji online zde.

Úterý 30. října

Diskuze na téma bezpečnostní situace nejen v Evropě bude probíhat na akci Konflikt u hranic Evropy, která se koná v NB A od 19:45. Na úvod se bude promítat dokument Odvrácená strana světa a poté proběhne diskuze s hosty, kterým bude poslanec Evropského parlamentu Jaromír Štětina a šéfredaktor deníku FORUM 24 Pavel Šafr. Každý návštěvník také od Jaromíra Štětiny získá jeho knihu Století zázraků. Akci pořádá Klub mladých politologů.

Jak se starat o své srdce, předcházet onemocnění srdce a cév nebo jak rozpoznat infarkt a mozkovou mrtvici se dozvíte na workshopu #žijemesrdcem, který pořádá studentský spolek 4FIS ve spolupráci s neziskovou organizací Loono. Akce začíná v 19:30 v SB 335.

Máte rádi sport? Večer se můžete přijít odreagovat na hokejové utkání v malé sportovní hale Praha. Soutěžit mezi sebou budou Raiders a universitní tým Vysoké školy ekonomické HC Ekonom. Zápas začíná ve 21:45.

Středa 31. října

Už dávno neplatí, že ti nejlepší ajťáci jsou pouze muži. Jsi studentkou ekonomiky a zajímáš se o IT? Tak se přijď podívat na tříhodinovou akci Let’s do it! od Accenture, kde vystoupí několik inspirativních žen, které se v IT světě prosadily, i když tento obor nikdy nestudovaly. Přihlásit se můžete zdarma zde. Ale pozor, registrace se uzavírá už v neděli 28. října!

Jak spojit práci s cestováním? O tom vám poví Matouš Vinš, spoluautor známé Travel Bible. Přednáška začíná v 18 hodin a je pořádána Fakultou mezinárodních vztahů v rámci cyklu Absolventských střed. Místnost konání bude dopředu upřesněna, sledujte proto akci přímo na Facebooku. Zájemci se mohou předem registrovat tady.

Napadá vás, co by se mohlo vylepšit v oblasti společenské odpovědnosti VŠE? Tak se do 31. listopadu přihlašte zde a můžete vyhrát 50 tisíc korun realizaci vašeho nápadu.

Čtvrtek 1. listopadu

Další hokejový zápas v tomto týdnu proběhne v Tipsport aréně od 17 hodin. Týmy čtyř pražských univerzit se na Hokejové bitvě utkají o prestižní pohár. Vstupenky koupíte v předprodeji za 140 korun přímo na Vysoké škole ekonomické nebo na místě za 199 korun. O lístky můžete také soutěžit přímo na našich facebookových stránkách. Stačí když kliknete zde a do neděle 28. 10. odpovíte na jednoduchou otázku.

Pátek 2. listopadu

Nestihli jste letos navštívit Signal festival? Od pátku do neděle se můžete přijít podívat na videomapping na budově Palladia, který vznikl v roce 2017 ve spolupráci se SIGNAL production a Hyperbinary. Projekce bude probíhat vždy každých deset minut od 18:30 do 21:30.

Do pátku se také můžete přihlašovat EXCELentní workshop od Accenture, díky kterému se lépe zorientujete v programu Excel. Akce proběhne během dvou večerů 5. a 8. listopadu vždy od 18 hodin. Přihlásit se můžete na tomhle odkaze.

Sobota 3. listopadu

Třetí hokejový zápas v tomto týdnu vás čeká v Zimním stadionu Černošice. O výhru budou mezi sebou za Vysokou školu ekonomickou bojovat HC Ekonom proti HC Reunited. Utkání začne ve 20 hodin.

Do školy se v sobotu nikomu zřejmě dvakrát nechce, ale byla by škoda si jen proto nechat ujít workshop o tvorbě obsahu pro sociální sítě. Ten potrvá od 9:30 do 13:30 na půdě VŠE a naučíte se na něm, jak přistupovat k tvorbě obsahu na sociálních sítích tak, aby upoutal pozornost cílové skupiny a zároveň přinesl značce užitek. Školení povedou Jan Čapek a Tomáš Cibora z digitální agentury Taste Sun. Na akci je třeba se přihlásit tady. Místo konání bude upřesněno. Další informace můžete sledovat na události na Facebooku.

Pokud vám nevadí tma a stísněné prostory, přijďte na akci Na den pod zem, která potrvá až do neděle 4. listopadu. Budete mít jedinečnou příležitost navštívit podzemní objekty v Praze jako jsou atomové kryty, tunely, katakomby nebo historická sklepení. Uvidíte například podzemí Divoké Šárky, národní památník hrdinů Heydrichiády nebo chodby Branické skály. Všechny prohlídky jsou zdarma. V současné době jsou kapacity prohlídek již vyčerpány, ale možné navýšení můžete sledovat zde.

Neděle 4. listopadu

Na divadelní přestavení Globální slavnost vás zve studentský soubor Comica Economica.  Akce proběhne v divadle SEMAFOR od 18 hodin. Všechny získané finanční prostředky pak poputují nadaci Hrajeme o život, která se snaží pomáhat pacientům, kteří bojují s vážnou nemocí ohrožující jejich život. Více informací najdete zde.

Mohlo by tě zajímat: