Instalace nového Filtermacu proběhne do konce listopadu. Najdete ho v Nové Budově

6. 11. 2019 | | Zprávy ze školy 63F38204-CB86-4ADB-A13E-31963F22C8DA

Znáte tu situaci, kdy skončí hodina a vy strávíte celou přestávku ve dlouhé frontě na Filtermac? Tato realita se již v blízké době změní. Vedení školy se totiž rozhodlo pořídit nový stroj na filtrovanou vodu. Ten by se měl nacházet v Nové Budově mezi posluchárnami C a D a instalace jsou naplánované na polovinu listopadu.

Na Žižkově už jeden takový stroj stojí. Nachází se ve Staré budově ve druhém patře a zájem o něj je obrovský, a to nejen z řad studentů, ale i zaměstnanců. „Díky Filtermacu škola výrazně snížila spotřebu balené vody. Jen za druhé čtvrtletí roku 2019 se tak podařilo ušetřit více než 32 tisíc půllitrových pet lahví, což vedlo i k rozhodnutí o pořízení nového,“ uvedl kvestor Tomáš Zouhar. ,,Výhledově by se tato filtrovaná voda měla stát také opatřením na prevenci rostoucích poplatků za odpady,” dodal.

Filtermac je alternativa k balené vodě. K jeho využití stačí mít vlastní lahev, do které si můžete načepovat perlivou i neperlivou vodu. Tím chráníte přírodu i vlastní zdraví.

Foto: archiv týmu Filtermac

Mohlo by tě zajímat: