Mateřská škola při VŠE rozšířila kapacity

13. 12. 2019 | | Zprávy ze školy školka

Pokud jste si v tomto roce všimli většího počtu dětí na území Vysoké školy ekonomické (VŠE), nedivte se. Nemá to nic společného se snížením věku přijímaných studentů, nýbrž s rozšířením mateřské školy provozované při ekonomce. Na VŠE se nachází jedna ze dvou poboček mateřské školy Lvíčata zřízené Českým vysokým učením technickým (ČVUT), přičemž tu druhou najdete právě na ČVUTu.

Školka na VŠE funguje již šestým rokem a nachází se v Žižkovském areálu v přízemí Nové budovy, mají tu otevřeno každý pracovní den od 7 do 17 hodin. Navštěvují ji především děti zaměstnanců a studentů.

Co stálo za navýšením kapacity? Ve školce proběhla v létě 2019 rekonstrukce zázemí. Následně se mohla rozšířit o celé jedno nové oddělení, nyní sem tak můžete zapsat i předškolní děti. Celková kapacita po rekonstrukci obsahuje kromě původní třídy Kupců, kterou navštěvuje sedmnáct dětí nižšího věku, také novou třídu Hospodářů o patnácti dětech předškolního věku. Za každou třídu jsou tu odpovědné dvě paní učitelky, které je učí všechno potřebné, od návyků sebeobsluhy až po předškolní přípravu. Krom toho si děti hrají třeba v zahradě nebo navštěvují třeba solnou jeskyni na Praze 3 a univerzitní tělocvičnu.

Rekonstrukci platila sama škola, tedy i bez dotací a vyšla ji na 3,6 milionu korun, placených už v roce 2018. Částka pokryla i úpravy jídelní výdejny.

Přemýšlíte o tom, že byste pro vašeho prcka vybrali právě školku ekonomky? Zápis se tento školní rok konal v období 13. 5. do 17. 5.2019, datum zápisu na příští rok ještě zveřejněný není, ale lze očekávat přibližně stejná data. Detailnější informace potom najdete na stránkách VŠE v aktualitách.
Školné vás vyjde 2900 korun měsíčně, pokud budete chtít mít zahrnuté i stravování, přidejte k částce ještě tisícovku.

Více se o školce dočtete na jejich webových stránkách www.lvicata.cvut.cz

Foto: lvicata.cvut.cz

Mohlo by tě zajímat: