Mezipatra na středu

17. 11. 2004 | | Nezařazené titulní obrázek

Program festivalu filmů s gay a lesbickou tematikou Mezipatra 2004 na středu 17. listopadu

Program festivalu filmů s gay a lesbickou tematikou Mezipatra 2004 na středu 17. listopadu

Program na středu 17. listopadu

Kino AERO, Biskupcova ulice 31, Žižkov

18.00
Fórum České televize: LeGaTo
host projekce: tvůrčí tým magazínu LeGaTo

20.30
Max: Odstrašující příběh (Max: A Cautionary Tale) [G]

Doprovodný program

Jan Miko: L’amour perdu le future perdu II. [V] obrazy
café Erra, Konviktská 11, (do 30. listopadu)

Jana Štěpánová: naHLAS a poTICHU [V] fotografie
kino Aero, Biskupcova 31 (do 30. listopadu)

legenda: [B] – beseda, [D] – divadelní představení, [G] – film s gay tematikou, [L] – film s lesbickou tematikou, [O] – film s jinou tematikou, [V] – výstava

Všechny filmy budou uváděny v češtině nebo v originálním znění s českými titulky nebo překladem do sluchátek. Více na www.mezipatra.cz.

Fórum České televize: LeGaTo

LeGaTo

kino Aero, 18.00

Česká televize představuje LeGaTo na festivalu Mezipatra. LeGaTo je pořad České televize určený jak lesbické, gay a transgender komunitě, tak i široké veřejnosti. Obsahem pořadu jsou reportáže, rozhovory, portréty a aktuality z již zmiňovaných komunit. Na přípravě se podílejí i členové těchto komunit. Do tvůrčího týmu patří: Jana Štěpánová, Věra Sokolová, Jakub Čermák, Johana Martinová, režisérka Petra Ležáková a dramaturgyně České televize Andrea Majstorovičová.

Každý díl LeGaTa má jedno hlavní téma, které se prolíná celým pořadem. Tvůrci chtějí poukázat na společenské problémy, v pořadu je i prostor na demaskování mýtů a stereotypů. Logicky by se tím měl odkrýt i přiblížit široké veřejnosti daný problém zevnitř. Pořad je bez moderátora, objevuje se na obrazovce ČT2 jednou měsíčně, v pondělí v 18.00, jeho stopáž je 52 minut.

Autorkou znělky je Michaela Pavlátová a hudbu složil Zdeněk Zdeněk.

Magazín LeGaTo patří vedle Klíče, Televizního klubu pro neslyšící, Babylónu a Velkého vozu mezi pořady, které Česká televize věnuje menšinám.

Max: Odstrašující příběh (Max: A Cautionary Tale)

Max - odstrašující příběh

kino Aero, 20.30
Austrálie 2003, anglicky, 84 minut
Scénář: Nicholas Verso, Hermione Merry.
Režie: Nicholas Verso.
Kamera: Hermione Merry.
Hudba: Wendy Rule, Graig Patterson.
Střih: Nicholas Verso.
Hrají: Geoffrey Smith, Robert Edwards, Amber Clayton, Diana Greentree, Purdy Buckle a další.

Film vypráví o utrápeném teenagerovi Damienovi, který se s rodinou přestěhuje. Zjistí, že v prapodivném domě není něco tak docela v pořádku. Elektřina příliš nefunguje, chodby jsou delší, než se zdají být, a ve stinných koutech se nejspíš něco skrývá. Něco, co přivolává obrazy z minulosti. Když se začnou ztrácet osoby, Damien a jeho přátelé se musí utkat s přítomností něčeho netušeného a zjistit, co nebo kdo je MAX. Film je doporučován všem lidem, kteří mají strach z coming outu. Film byl nominován na několik ocenění, mimo jiné pak získal cenu „Best Australian Feature“ na Down Under International Film & Video Festival v roce 2004. Dokazuje, že k natočení výborného zábavného hororu není potřeba velký rozpočet. Byl natočen za tři tisíce dolarů, během dvanácti dnů, za pomoci přátel a spolužáků, v domě režisérových rodičů a jeho bývalé škole.

Mohlo by tě zajímat: