Na Jižním Městě se studenti dočkají internetu až v září

3. 5. 2006 | | Nezařazené

Připojení na internetovou síť by se mohli v nejbližších týdnech dočkat obyvatelé jarovských kolejí. Podle plánů oddělení síťové infrastruktury Výpočetního centra se nejprve začne na Jarově II, poté přijdou na řadu koleje F a G. Naopak koleje VŠE na Jižním Městě (JM) zůstanou z velké většiny bez připojení k internetové síti zřejmě až do léta 2006 a to i přesto, že škola slibovala internet tamějším obyvatelům už před loňskými prázdninami.

Škola oddálila slibované zasíťování kolejí na Jižním Městě na léto 2006, na Jarově se ale začne už v dubnu.

Připojení na internetovou síť by se mohli v nejbližších týdnech dočkat obyvatelé jarovských kolejí. Podle plánů oddělení síťové infrastruktury Výpočetního centra se nejprve začne na Jarově II, poté přijdou na řadu koleje F a G. „Fyzické práce by se měly rozběhnout v prvních dvou dubnových týdnech,“ upřesňuje vedoucí oddělení síťové infrastruktury Tomáš Skřivan. „Dodavatelská firma si na výstavbu strukturované kabeláže na Jarově II vyčlenila pět týdnů, na Jarov F a G pak týdnů dvanáct,“ dodává. Obyvatelé Jarova II již dostali instrukce prostřednictvím kolejní rady.

Naopak koleje VŠE na Jižním Městě (JM) zůstanou z velké většiny bez připojení k internetové síti zřejmě až do léta 2006 a to i přesto, že škola slibovala internet tamějším obyvatelům už před loňskými prázdninami. „Projekt bylo nutno oddálit kvůli velké investici do Rajské budovy a také proto, že stávající projektant v konečné fázi od projektu odstoupil,“ vysvětluje zdržení Skřivan. Nemalou měrou se na něm také podle Skřivana něj podílela zdlouhavá administrativní jednání – velkou část prostředků na strukturovanou kabeláž totiž poskytuje ministerstvo školství, které muselo projekt schválit.

K zasíťování kolejí na Jižním Městě tak dojde až během letošních prázdnin, současně s kabeláží se provede i elektro­instalace. V těchto dnech probíhají jednání s Karlovou univerzitou, zda se koleje na přes léto uzavřou.

Zavedení kabeláže na kolejích znamená pro všechny studenty o 200 korun vyšší kolejné. Tyto peníze však neplynou Správě účelových zařízení, ale hradí se z nich údržba a výměna aktivních prvků. Za tuto částku je potom k dispozici přípojka 100 megabitů s neomezeným množstvím stahovaným dat.

Mohlo by tě zajímat: