Někteří studenti na zimní semestr do zahraničí nevyjedou

5. 6. 2020 | | Cestování, Studentský život, Zprávy ze školy 14-12_Zahranici_v02g

Erasmus a ostatní výjezdy do zahraničí jsou teď velkou neznámou a zdrojem nejistoty pro většinu studentů, kteří se chystají na nejbližší výjezd v zimním semestru 2020/2021. Jak jsme už shrnuli v minulém článku, skoro 60 % studentů se již kvůli koronavirové krizi vrátilo ze svých probíhajících výjezdů. Někteří pokračují online, někteří svůj výjezd zrušili a pokračují studiem na Vysoké škole ekonomické (VŠE) s nadějí, že budou moci vyjet znovu právě v zimním semestru příštího akademického roku.

Bohužel se v nedávné době ukázalo, že hned několik zahraničních vysokých škol buďto úplně zrušilo možnost studia zahraničních studentů v zimním semestru 2020/2021, nebo nabídlo studentům online výuku či přesun výjezdu na letní semestr 2020/2021. „Zatím se to nejvíce týká větší či menší části partnerských škol v Kanadě, USA, Austrálii, ale i např Švédska, Norska či Holandska,“ uvedla vedoucí Oddělení zahraničních styků (OZS) Dana Brázdová. Studenti prý na některých školách budou moci využít i různých kombinací výše zmíněných možností studia, jako například ubytování v zemi společně s online výukou anebo kombinací online výuky a prezenčních kurzů.

„Co se týká VŠE, z naší strany zatím žádná omezení či rušení přijímání zahraničních studentů neplánujeme, aktuálně máme pro zimní semestr 2020/21 přihlášeno 350 studentů z partnerských škol. Výsledný stav na začátku zimního semestru samozřejmě bude záviset nejen na aktuální situaci u nás, ale i místních podmínkách v jednotlivých zemích,“ dodává Dana Brázdová k přístupu VŠE k zahraničním studentů.

Pokud se tedy právě chystáte na zimní semestr v zahraničí, je stále nutné počítat se všemi variantami, které mohou  nastat. Pandemie koronaviru se sice ve většině postižených evropských států pomalu zlepšuje, nicméně stále nikdo neví, jak se bude celá situace dál vyvíjet, a proto nezapomeňte sledovat stránky OZS i e-mail.

Mohlo by tě zajímat: