Nová vedlejška z Fakulty informatiky a statistiky nabídne studentům praxi ve firmách

12. 8. 2016 | | Vedlejšky, Zprávy ze školy Vedlejší specializace

Fakulta informatiky a statistiky pro studenty připravila novou vedlejší specializaci – Řízení kvality softwaru. Jak již příznačně napovídá název – snaží se přilákat studenty, kteří se zajímají o testování a řízení kvality softwaru. Jejím cílem je propojit teorii s praxí a připravit tak absolventy na konkrétní pozice ve firmách.

„Vedlejší specializace byla vytvořena s ohledem na současnou velmi intenzivní poptávku po vysokoškolsky vzdělaných odbornících v oblasti řízení kvality softwaru a testování softwaru. Firmy velmi obtížně hledají pracovníky na pozice analytiků testů nebo odborníky na zátěžové a integrační testování,“ vysvětluje Alena Buchalcevová z Katedry informačních technologií. To potvrzuje i Ondřej, student informatiky na Fakultě informatiky a statistiky: „Kdybych to věděl minulý semestr, tak bych na ni určitě šel. Našel bych totiž uplatnění vedlejšky i na současné pracovní pozici.“

Specializace nabídne v povinných předmětech základní teorii z oblasti. Od ní si studenti odpočinou u volitelných předmětů, zejména pak v předmětu Praxe v testování. „Předmět poskytuje studentům možnost seznámit se s praktickými aspekty testování softwaru ve vybrané organizaci nebo v akcelerátoru xPort,“ upozorňuje Buchalcevová. Specializace studentům dále rozšíří znalosti v oblasti automatizovaného funkčního testování, při tvorbě zátěžových testů nebo při testování v agilním prostředí.

Specializace je určena všem studentům se zájmem o obor, počet přijímaných studentů je však omezen na 50.

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by tě zajímat: