Nový portál SpoluPRACUJEME v době koronaviru umožní online konzultace s mentory

9. 4. 2020 | | Zprávy ze školy SpoluPRACUJEME

Aktuální situace jistě ztěžuje život nám všem, studenty Katedry podnikání (KPO) Fakulty podnikohospodářské ale motivovala k zrealizování velmi zajímavého projektu. Nově spuštěný peer to peer portál spolupracuje.me slouží jako platforma pro bezplatné poradenství mezi podnikateli a odborníky. Služba je založena na bázi vzájemné komunikace, kdy zájemce může požádat o radu, pomoc či konzultaci určité problematiky a je na mentorovi, zda nabídku přijme. Pokud ano, následně si lze domluvit online schůzku přes audio či video chat, který je přímo v systému platformy.

„SpoluPRACUJEME funguje jako studentský spolek již delší dobu. Cílem je propojování studentů se zájmem o inovace, podnikání a marketing. Začínali jsme organizováním pracovních setkání v coworkingových centrech a kavárnách. Kdokoli může přijít a zdarma si vyzkoušet nové pracovní prostředí. Myšlenka stojí na předpokladu, že když kolem vás pracují další lidé, motivuje vás to k lepšímu soustředění a větší efektivitě. Na těchto setkáních můžete ostatní požádat o radu a získat nové kontakty. Vlivem současné situace došlo ke zrušení naplánovaných SpoluPRACUJEME a my jsme přemýšleli, co dál. Kromě obav o zdraví, které je samozřejmě prioritou, se pomalu začínaly objevovat obavy o budoucí vývoj ekonomiky. Řekli jsme si, že kolem sebe máme komunitu šikovných lidí, kteří mají chuť pomáhat. Protože celá myšlenka SpoluPRACUJEME stojí na sdílení – prostoru, nápadů, znalostí a zkušeností – řekli jsem si, že se přesuneme do virtuálního prostředí,“ vysvětluje Michal Andera, jeden z iniciátorů myšlenky, který působí na KPO.

Projekt vznikl ve spolupráci s Mentedy, což je vzdělávací aplikace založená Lukášem Vencálkem, kde se střetává nabídka znalostí, zkušeností a rad od ověřených mentorů s poptávkou po nich. „Hledali jsme nějaký online nástroj, který by nám to umožnil. Diplomovou práci u mě píše Lukáš Lískovec, který je v týmu projektu Mentedy.cz. Kluci mají funkční systém na odbavení konzultací online. Prostřednictvím Lukáše jsme oslovili Mentedy s návrhem spolupráce. Klukům se myšlenka líbila a během několika dní usilovné práce připravili novou instalaci systému, kde se registrují noví odborníci a konzultace probíhají zdarma,“ popisuje proces vzniku Andera.

Pomoc lze využít právě při aktuální epidemii koronaviru. Současná situace zasáhla velké množství firem a pokud se vás týká krizová situace v podnikání či ve firmě, na portálu naleznete seznam odborníku a konkrétní pomoc, kterou nabízejí zdarma. „Cílem je pomoci firmám a potažmo české ekonomice. Předpokládáme tedy, že poradenství poběží tak dlouho, než se zasažené organizace dostanou zpět do kondice,“ dodává Andera.

„Propojujeme český byznys na úrovni jednotlivců, kteří si chtějí pomáhat a znovu nastartovat českou ekonomiku. Výhodou portálu spolupracuje.me je intuitivní prostředí podporující peer-to-peer komunikaci. Na rozdíl od ostatních iniciativ se projekt zaměřuje výhradně na komunikaci mezi dvěma konkrétními subjekty,“ uzavírá Andera.

Foto: SpoluPRACUJEME

Mohlo by tě zajímat: