O zmírnění pětiletého studia se teprve rozhodne

13. 12. 2004 | | Nezařazené

Studentský list i iLIST již od června informuje o kauze „6 let a dost“. Studenti magisterského studia mohou totiž podle stávajícího studijního a zkušebního řádu studovat maximálně 6 let. Zmírnění studijních předpisů pro pětileté magisterské studium zatím Akademický senát neprojednával. Podle informací Studentského listu bude změna studijního a zkušebního řádu na programu jednání v pondělí 20. prosince.

Studentský list i iLIST již od června informuje o kauze „6 let a dost“. Studenti magisterského studia mohou totiž podle stávajícího studijního a zkušebního řádu studovat maximálně 6 let. Zmírnění studijních předpisů pro pětileté magisterské studium zatím Akademický senát VŠE neprojednával, ale změnu bude mít na programu jednání v pondělí 20. prosince.

Senátoři by měli v pondělí 20. prosince projednávat změnu studijního a zkušebního řádu pro pětileté magisterské studium. Jednat budou o tom, zda budou „magistři“ moci studovat déle než 12 semestrů. Studijní a zkušební řád, který je doposud v platnosti, neumožňuje, aby po překročení 6 let za studium platili, a studenti by ze školy museli odejít bez titulu.

Podle informací Studentského listu navrzhne změnu prorektor pro studium prof. Vojtěch Krebs a na zmírnění podmínek se shodli i proděkani pro pedagogiku jednotlivých fakult. Do senátu by tak měl jít návrh, který má podporu vedení školy i fakult, a senátoři by tak mohli změnu odsouhlasit.

Změnu studijního řádu musí odsouhlasit právě Akademický senát VŠE, protože se jedná o vnitřní předpis školy. K přijetí jsou nutné tři pětiny všech senátorských hlasů.

Mohlo by tě zajímat: