Oáza v poušti paneláků

27. 3. 2004 | | Studentský život

Kulturní centrum Zahrada na Jižním Městě najdete přibližně pět minut chůze ze zastávky „U Kunratického lesa“ – stačí, když se vydáte podél plotu místní základní školy směrem k supermarketu Julius Meinl. Zahrada stojí na pravém okraji malého plácku, který si podle mapy honosně říká Jírovcovo náměstí, a nemůžete ji minout: v okolní šedi totiž působí jako oáza v poušti paneláků.

Kulturní centrum Zahrada na Jižním Městě najdete přibližně pět minut chůze ze zastávky „U Kunratického lesa“ (ti znalejší trefí i z „Volhy“) – stačí, když se vydáte podél plotu místní základní školy směrem k supermarketu Julius Meinl. Zahrada stojí na pravém okraji malého plácku, který si podle mapy honosně říká Jírovcovo náměstí, a nemůžete ji minout: v okolní šedi totiž působí jako oáza v poušti paneláků.

Dominantou celého komplexu je nízká, upravená budova v kombinaci bílé a dřeva, se zajímavě řešenou střešní nadstavbou. Stejně příjemný na pohled je i interiér uvnitř: v modré, žluté a kouřově šedé, s dřevěnými schodišti a různými výtvarnými dílky na zdech. Kromě recepce je součástí vstupní „dvorany“ i kavárna o šesti stolcích a v protějším rohu koutek s několika počítači. Návštěvníkům je v Zahradě k dispozici sál určený k přednáškám, výstavám, divadelním představením i koncertům. Dále malá galerie na ochozu vstupní haly a místnosti určené k různým sportovním, tanečním, jazykovým, hudebním, výtvarným a jiným vzdělávacím kurzům. Většinu těchto prostor si lze pronajmout. Součástí celého areálu je i venkovní amfiteátr.

Jak už název napovídá, Zahrada je určena především pro ty, kteří hledají kulturní povyražení: na první pohled vás překvapí, jak je tu rušno. Pokud máte rádi hudbu, ať už jazz, folk, klasiku ale i rock, vypravte se tam vždy v úterý („Hudební kavárna“) nebo ve čtvrtek večer. Můžete mít štěstí a natrefit třeba na skupinu Neřež. Na své si přijdou i ti, kteří holdují divadlu a konečně, pokud máte rádi film, zkuste v pátek večer „Filmovou kavárnu“. Po celý týden můžete v rámci „Setkávání“ navštívit i různé přednášky: od historie a mýtů, přes náboženství až k homeopatii a alternativní léčbu. Nezapomínají tu ani na povídání a výstavy z cest. Naposledy tu byla instalována výstava zajímavých fotografií Martina Slívy z Nového Zélandu.

Veškeré informace o programu, cenách, otvírací době i pořádaných kurzech najdete na webových stránkách http://www.kc-zahrada.p11.cz/ nebo na kolejních nástěnkách na Jižním Městě.

Mohlo by tě zajímat: