Ples VŠE je opět tady! Týdenní přehled akcí

2. 12. 2019 | | Studentský život Pražský hrad

Minulou neděli jsme zapálili první adventní svíčku a odstartovali čekání na Štědrý den. Z rádií hrají první vánoční písničky a kolem nás se pozvolna line všudepřítomná atmosféra vánočního klidu a pohody. Pro ty z vás, kteří si chtějí užít první prosincový týden, jsme opět sestavili seznam nadcházejících akcí.

Pondělí 2. 12.

I letos se uskuteční Vánoční inženýrská sbírka hraček pro DRS Zvonek a Klokánek. Sbírka bude opět probíhat na vybraných místech na Českém vysokém učení technickém (ČVUT), Vysoké škole ekonomické (VŠE) i České zemědělské univerzitě (ČZU). Děti potěší hračky, učební pomůcky či plyšáci. Můžete přinést cokoliv, co si myslíte, že by mohlo udělat radost dětem a zaměstnancům ze Zvonku a Klokánku. Sbírka se zakončí Vánočním utkáním na Hvězdě proti finským hokejistům Hernesaaren Näädät (Aalto University), kteří sbírku pořádají ve Finsku a dovážejí dárky přímo od polárního kruhu.

Další sbírka se organizuje přímo na Vysoké škole ekonomické (VŠE) a jedná o již tradiční Mikulášskou potravinovou sbírku. A co vlastně můžete přinést? Jakékoliv trvanlivé potraviny bez prošlého data expirace a nerozbalené v originálním balení. Také můžete přispět drogistickým zbožím. Sbírka bude trvat od pondělí 2. 12. do středy 4. 12. od 9:00 do 16:15. Jídlo můžete uložit do krabic vedle šatny v Italské budově. Jídlo si následně převezme Potravinová banka a poputuje do vybraných neziskových organizací typu krizových center nebo dětských domovů.

Pokud už budete mít sbírek plnou hlavu, můžete se jít odreagovat na Univerzitní kvíz VŠE v Hells Bells Beer Pub Prague od 19:00. Pro účast je nutné vytvoření 3-8 členného týmu a následné přihlášení do události. Startovné je 60 Kč.

Úterý 3. 12.

Pokud vás předchozí dobročinné sbírky nenadchli a přesto chcete udělat dobrý skutek, můžete přispět na  dobročinnou sbírku oblečení pořádanou přímo na Vysoké škole ekonomické. Takže pokud se vám doma valí nadbytečné oblečení, přineste ho do školy a pomozte tak tam, kde je to potřeba. Sbírka bude trvat 3. a 4. prosince v rámci tzv. Giving Tuesday pořádaného ve spolupráci s Moment charity shops. Vaše oblečení bude prodáno na pobočkách Moment a výtěžek půjde na podporu vybraných neziskových organizací jako jsou např. Mobilní hospic Ondrášek nebo Kola pro Afriku.

Nebojte se však, že byste tento týden přišli o přednášky! Klub mladých politologů si pro vás připravil diskuzi na téma Hong Kong na pokraji změny? Sinolog Filip Jiroušek vám rád poví, co se momentálně v Hong Kongu děje a jak se Hong Kong do této situace dostal. Přijďte ho navštívit v učebně SB 321, diskuze začne v 19:45.

Další přednáška, na kterou se můžete těšit, nese velmi příznačný název s ohledem k blížícím se zkouškám. Jedná se o přednášku CEO Doller: Kde brát motivaci? s hostem Honzou Emlerem, spoluzakladatelem nástroje Doller. Pokud vás zajímá, kde vzít motivaci, ať už v rámci školy nebo k podnikání, pak určitě zavítejte do učebny SB 323 v 18:00.

Středa 4. 12. 

Středa je den Reprezentačního plesu Vysoké školy ekonomické, který se letos koná již po desáté! Tématem je tentokrát Black & White. Oprašte tedy všichni své šaty a obleky a vyrazte směr Lucerna. Ples začíná již v 19:00. A pokud jste si snad nestihli koupit lístek, nezoufejte! Poslední vstupenky se budou prodávat v úterý 3. 12. a středu 4. 12. od 9:00 do 16:30 před menzou Žižkov. Budeme se na vás těšit!

Jestliže nejste plesový typ nebo se chcete před plesem ještě něco zajímavého dozvědět, přijďte na diskuzi 15 let Česka v EU. Debata bude probíhat v učebně RB 101 od 17:00. Můžete si popovídat s těmi, kteří hájí český zájem v EU nebo zastupují evropské instituce. Nutná registrace!

Čtvrtek 5. 12.

Určitě potěší i cestovatelská přednáška s názvem Co zažiješ ve Vietnamu? Jedná se o poslední přednášku Klubu cestovatelů tohoto roku, tak si ji určitě nenechte ujít! Bude se konat v NB A od 19:45 a celou dobu vás bude provázet Peter Chalupianský, který bude vyprávět o svých zkušenostech a zážitcích.

Další zajímavou přednášku, tentokrát na téma kariéra a osobní rozvoj, povede CEO Roivenue Pavel Šíma. Povídání s názvem From zero to CEO si budete moci poslechnout dopoledne od 9:15 do 10:45 v SB240. Odkaz na Facebookovou událost je zde.

O tom, co by každý začínající podnikatel měl vědět o financích, bude ve své přednášce Finance for Sturtups mluvit Roger Dorsch. Pokud vás toto téma oslovilo, přijďte si poslechnout skutečného odborníka z praxe od 14:30 do RB213.

Pátek 6. 12.

Věděli jste, že obor Cestovní ruch existuje na Vysoké škole ekonomické (VŠE) již 60 let? Že ne?! Tak to byste neměli minout Vánoční oslavy 60 let CR na VŠE pořádanou studentským spolkem CUFR ve spolupráci s Katedrou cestovního ruchu. Určitě je na co se těšit – bude zde tombola, večer plný zábavných her, občerstvení a možná přijde i Ježíšek. Místa jsou omezená, proto neváhejte a registrujte se! Oslavy se konají v Akademickém klubu (3. patro Italské budovy) od 16:30.

Mohlo by tě zajímat: