Podchodu z Hlavního nádraží se studenti dočkají nejdříve za dva roky

2. 8. 2017 | | Zprávy ze školy koleje

Začátek budování dlouho očekávaného podchodu z Hlavního nádraží se plánuje na přelom let 2019 a 2020, informoval o tom online deník Aktuálně.cz.

Tisková mluvčí Kateřina Šubová ze Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) pro deník uvedla, že se čeká na dokončení rekonstrukce Negrelliho viaduktu, která s sebou přinese omezení v dopravě. Po vydání územního rozhodnutí SŽDC začne připravovat potřebnou dokumentaci pro stavební povolení, které chce získat nejpozději v roce 2019, kdy se plánuje dokončení rekonstrukce výše zmíněného viaduktu.

Podchod by měl být prodloužený pod celým Hlavním nádražím. „Podchod vyústí do křižovatky ulic Seifertova a Italská s možným propojením před plánovaný administrativní komplex CR-City,“ uvedla Šubová pro Aktuálně.cz s odkazem na společný developerský projekt Českých drah a Sudop Group.  Součástí plánů SŽDC je výstup směrem na Prahu 2, který míří do Vinohradské ulice po chodníku podél magistrály a výhledově také přes koleje do Španělské. Náklady se nyní odhadují na 700 milionů korun.

 

Mohlo by tě zajímat: